V Číně je nakaženo 150 000 lidí, mrtvých je skoro 25 000. Odvážný novinář prchající před čínskou policií natočil otřesné video a svědectví z nemocnic ve Wuhanu!

single-image

Situace v Číně dramaticky eskaluje a na veřejnost se postupně začínají dostávat zdrcující čísla a svědectví, která prostě potvrzují původní slova čínské lékařky z minulého týdne, která informovala o tom, že v Číně je 90 000 nakažených osob. Česká televize tuto informaci z článku [1] Aeronetu a video lékařky, které jsme přinesli, označila za dezinformaci. Teď očekáváme, že se nám Česká televize omluví. Taiwanská média dnes přinesla informaci, že čínský telekomunikační obr a gigant Tencent na nějakou dobu pustil do své webové aplikace Epidemic Situation Tracker skutečná a pravá čísla získaná od čínské vlády.

Počet nakažených – Počet podezření na nákazu – Počet vyléčených – Počet mrtvých

Po několika hodinách a zjevně po intervenci čínské vlády Tencent svoji informační webovou stránku shodil, byla nedostupná asi na 20 minut, a když znovu naskočila, aplikace již ukazuje oficiální čísla čínské vlády o údajně nízkém počtu nakažených a obětí. Jak uvádí ve svém článku [2] mainstreamový server Taiwan News, čínská společnost Tencent zjevně disponuje oficiálními čísly o objemech mrtvých a nemocných, ale nařízením čínské vlády má zobrazovat jen zlomek těchto skutečných čísel. Aplikaci zřejmě selhal algoritmus na krácení skutečných čísel nemocných.

Čínskému telekomunikačnímu gigantu Tencent unikla pravá a necenzurovaná čísla

Aplikace Epidemic Situation Tracker totiž několik hodin ukazovala 154 023 nemocných lidí v celé Číně,  podezřelých případů aplikace ukazovala 79 808 lidí, počet úspěšně vyléčených osob jen 269, ale šokující bylo poslední číslo, mrtvých bylo 24 589. Tato uniklá čísla, jak si všiml taiwanský list, jsou ve skutečnosti 10-násobkem a 80-násobkem toho, co přiznává oficiálně čínská vláda. Novináři na Taiwanu se tak domnívají, že došlo k selhání algoritmu na webové stránce Tencentu, který je napojený na oficiální zdroje skutečných čísel, ale firma má nařízeno dělit tyto objemy čísly 10 a 80, tedy reportovat a hlásit lidem a světu 80x menší objemy mrtvých a 10x menší objemy nemocných.

Porovnání toho, co ukazovala aplikace Tencentu od 1. února 2020 do 2. února 2020. Skutečná čísla tak byla dostupná zhruba 16 hodin, než došlo k jejich zmenšení a snížení na oficiální čísla čínské vlády.

Tento průšvih Tencentu tak ukazuje, že svědectví, která unikají z Číny, jsou pravdivá a jejich hrozivý rozměr dosahuje netušených obrysů. Před týdnem Česká televize plivala na náš server, že prý šíříme dezinformace o objemech nemocných v Číně. Teď, když o tom píší už i taiwanská mainstreamová média, je v ČT ticho po pěšině. Jenže, zdaleka nejde jenom o únik skutečných čísel na webu Tencentu. Před několika dny se totiž dostalo na Západ video zoufalého čínského novináře. Video jsem otitulkoval a přeložil do češtiny, máte jej v úvodu článku.

Děsivé záběry z nemocnice, mrtvola na židli v čekárně, která se nedočkala doktora

Čínský novinář Chen Chu pocházející z města Cheng-du se koncem ledna vydal do Wuhanu, aby natočil reportáže. Mezitím došlo k uzávěře celého města a on tam zůstal uvězněný spolu s 11 miliony obyvatel. Postupně přinášel a nahrával na čínský internet reportáže. Ty byly okamžitě mazány a cenzurovány, takže videa začal přes VPN posílat do světa. Nyní po něm pátrá čínská policie, vyšetřuje oba jeho rodiče, protože novinář natáčí šokující videa a svědectví o tom, jaká je skutečná situace ve Wuhanu a zejména v nemocnicích.

A právě 30 ledna natočil toto zmíněné video. Jeho svědectví je prostříháno záběry z několika nemocnic ve Wuhanu. Ve svém svědectví popisuje utrpení, jakému čelí obyvatelé města, kteří hledají lékařskou pomoc. Prostě se do nemocnice nedostanou, protože čínská vláda zastavila veškerou dopravu ve městě a došlo k uzavření i čerpacích stanic. Některé oblasti Wuhanu mají dokonce speciální režim, že lidé nesmí vycházet ze svých domovů a budov. Nedostanou se tak do nemocnice.

Čínský novinář Chen Chu.

Novinář popisuje bizarní a neuvěřitelný způsob nakládání s pacienty. Aby vůbec někdo někoho ošetřil, potřebuje nejprve tzv. Certifikát o karanténě, který poskytují jednotlivé ambulance. Jednak to jsou ambulance stacionární, tedy pohotovosti, a rovněž mobilní ambulance v podobě sanitek. Těchto certifikátů je akutní nedostatek. Ve Wuhanu jich bylo vydáno na 10 000 kusů, ale vůbec to nestačí. Teprve s certifikátem na zápěstí se člověk musí dostavit do nemocnice k lékaři. Čekání na setkání s lékařem trvá hodiny, v některých případech i několik dnů. Mezitím dochází k tomu, že někteří pacienti v pokročilém stádiu nemoci se setkání s lékařem nedočkají. Děsivé video novináře zachycuje, jak mluví v nemocnici se ženou, naproti níž na židli sedí muž, který nejeví známky života. Žena novináři říká, že muž je po smrti. Nedočkal se doktora. Situace v nemocnici je však mnohem děsivější.

Nemocnice jsou plné k prasknutí, pacienti leží na chodbách, před záchody, chybí léky a lékaři mají jen jedinou léčbu, připojení pacienta na bombu s kyslíkem, aby vydržel dýchat o něco déle

Nejsou lůžka. Prostě všechno je tak přeplněné, že novinář na chodbě natočil lidi na zemi, kteří mají na ústech masky a někteří jsou dokonce připojení na kyslíkové bomby, které mají za úkol zachránit lidi před smrti, protože Coronavirus napadá v pozdější fázi plíce a hrozí upadnutí do bezvědomí na základě nedostatečného přísunu kyslíku do krve ze selhávajících plic. Lékaři tak nouzově připojují pacienty na kyslíkové bomby a tento koncentrovaný čistý kyslík má zajistit dostatečné okysličování krve pacienta.

Při nedostatku kyslíku v krvi jako první selhává mozek, člověk se prostě zhroutí na zem a padne jako moucha. Není to způsobené únavou, jak se píše na některých serverech mainstreamu, tyto kolapsy jsou způsobovány nedostatečným okysličováním krevního řečiště, které tak nedokáže do mozku dopravit dostatek kyslíku. Člověk tak de facto upadá do bezvědomí způsobeného umírajícím mozkem, který bez kyslíku postupně selhává. Situace natočená na skrytou kameru tímto novinářem je děsivým svědectvím.

Počátek výstavby nové nemocnice ve Wuhanu na břehu řeky.

Není divu, že čínská policie po něm pátrá a on má strach a obavy, policii nahlásil jiné místo pobytu, aby ho nenašli, jeho rodiče prý už policie vyšetřuje a zoufalý novinář ve videu uvádí, že bude bojovat dál a pokud to přežije, poví lidem úplně o všem, co se ve městě děje. Spolu s dnešním únikem pravých čísel a počtu mrtvých a nakažených na webu Tencentu se jedná o další důkaz mohutného a bezprecedentního utajování a tutlání mamutího rozměru krize a nákazy, která se rozšířila z Wuhanu do celé Číny. Sami teď vidíte ze svědectví čínského novináře, ale i z uniklých čísel Tencentu, že objemy mrtvých jsou ve skutečnosti 80x vyšší, než uvádí čínská vláda a počty nakažených jsou 10x vyšší, než jsou současná a dnešní čísla čínské vlády.

Alternativa informovala o pravdivých číslech a obrysech nákazy již před 2 týdny, tehdy to ČT označovala za hoaxy dezinformačních webů

Postupně unikají na veřejnost skutečná čísla z mnoha zdrojů, ze svědectví, anebo i omylem, jako v případě Tencentu. Byla to ale alternativa, která jako první o tomto spiknutí a snaze o utajování čísel informovala. Znovu se tak ukazuje, že je to právě alternativa, která v dnešní době hraje hlavní roli v poskytování objektivních a necenzurovaných zpráv, přičemž v případě veřejnoprávních médií v ČR je to přesně naopak. Čím větší rozpočet média, tím větší mlžení a zamlčování pravdivých informací. Uznání patří čínským novinářům, kteří se nebojí ve městě plném nákazy přinášet reportáže a svědectví, zjišťovat situace přímo v nemocnicích a pořizovat nahrávky, které ukazují skutečný stav a krizi, která v Číně vypukla po rozšíření nákazy.

Stav stavby po 8 dnech.

Už je vám doufám jasné, proč čínská armáda staví ve Wuhanu narychlo další nemocnici s další tisícovkou lůžek, protože situace v nemocnicích ve Wuhanu je kritická. Není místo, není prostor, lidé leží na chodbách, před záchody, v podzemních parkovištích nemocnic, lidé umírají v čekárnách, protože se prostě nedočkají ošetření od lékaře, který toho má tolik, že prostě nestíhá a na všechny se nedostane. Věděli jsme, že původní zpráva o 1 800 nakažených je lež, protože už v té době byly všechny nemocnice ve Wuhanu přeplněné. Čeho je třeba si ale všimnout, to je číslo počtu vyléčených. To číslo je brutálně nízké v porovnání s číslem skoro 25 000 mrtvých a 150 000 nakažených. Toto číslo je tak nejděsivějším podtrhnutím celé situace, které čelí už nejen Čína.

Zdroj: 1

loading...