Američané v Afghánistánu: To je horší než nacisté!

single-image

Bývalý operátor amerických vojenských dronů Brandon Bryant hovořil o zvěrstvech, které byl nucen udělat při práci v amerických ozbrojených silách. Říká, že americká armáda je „horší než nacisté“. (FOTO: VIMEO)

Brandon Bryant během období, kdy sloužil v armádě, ovládal drony dravce a dálkově střílel rakety na cíle tisíce kilometrů daleko. Jeho pracoviště bylo poblíž Las Vegas ve státu Nevada.

Bryant si vzpomíná, že po vypálení rakety Hellfire na budovu, ve které byl umístěn jeho cíl, spatřil dítě, které opustilo budovu. Když poté, co sledoval záznam, to řekl svým nadřízeným co viděl, řekli mu: „To je nějaký zatracený pes, vyhoď to.“

Po tomto incidentu Bryant opustil armádu a začal bojovat proti programu dronů.

Podle Bryanta se během svého pobytu v letectvu přímo podílel na zabití 13 lidí a řekl, že jeho letka dronů zahájila palbu na 1626 cílů, včetně žen a dětí.

Pan Bryant řekl, že viděl muže, který byl jeho cílem, krvácet, a potom viděl ze záběrů termokamery, jak jeho tělo postupně chladne..

„Tento obraz na obrazovce mám stále ve své hlavě. Kdykoli o tom přemýšlím, stále mě to bolí. Když jsem stiskl spoušť, uvědomil jsem si, že to bylo špatně. Když jsem trefil, uvědomil jsem si, že jsem se stal vrahem,“ řekl Bryant..

Další piloti v Bryantově letce oslavili své první zabití a řekli: „Brant puknul jako pecka“

Zdroj: 1

loading...