Benjamin Netanyahu navrhl, aby ministerstvo zdravotnictví použilo novou technologii, aby pomohlo Izraeli přizpůsobit se jeho nové rutině, jakmile dojde ke zrušení karantény v důsledku koronaviru. (Foto: Wikimedia)
„Hovořil jsem s našimi technologickými vedoucími, abych našel opatření, v nichž je Izrael dobrý, jako jsou senzory. Například každý člověk, každé dítě, nejdříve děti, bude mít senzor, který by zapnul alarm, když se dostanete příliš blízko, jako jsou ty na autech, “řekl Netanjahu během tiskové konference.
Netanjahu Dodal: „To znamená, že technologie, která nebyla dříve používána a je povolena podle právních předpisů, bude uzákoněná.“
Návrh premiéra na „mikročipování“ dětí, které se vracejí do škol a školek, byl naštěstí odsouzen odborníky na bezpečnost.
Deník JPost napsal: „Bude těžké to udělat pro více než milión školáků, kteří se vracejí do svých vzdělávacích institucí, aby se zajistilo, že jeden student bude sedět ve vzdálenosti dvou metrů od druhého. Je to fiktivní a nebezpečné, “řekla listu Ynet odbornice na kybernetickou bezpečnost Einat Meronová.
„Teoreticky to chápu,“ řekla. „Ačkoli takové mikročipy, citlivé na vzdálenost existují ve vozidlech, u lidí se to liší. Podle Meronové, „pípání, které mi říká, že jsem se někomu přiblížil, nestačí. Kdo tvrdí, že to něco změní? Já bych se přiblížila tak či tak.“
Odbornice dodala, že „skutečným problémem je vymáhání, a tady se všechno mění.“ Meronová řekla listu Ynet, že „mikročipování děti neprojde žádným testem – prakticky ani legálně.“
Podobně jako její obava, že informování občanů o vzdálenosti neovlivní jejich akce, mnozí se obávají, že by stát mohl používat informace dostupné ze senzorů.
„Pokud se informace o lokalitě dětí nahrají na internet, pedofil s určitými znalostmi z oblasti kybernetiky se může do systému dostat a sledovat je když opustí školu, následovat je a šířit informace na jiných platformách,“ řekla Meronová. „Může za to stát převzít odpovědnost?“
Zdroj: 1