Volby v Rusku očima běžných občanů. Nyní vám leccos dojde…

single-image

Den před volbami štáby Navalného a ředitelka Stefanie Schiffer „Evropské platformy pro demokratické volby“ se nachytaly na připravených materiálech o volebních podvodech a „možnosti uznat nezákonnými“ volby v Rusku.

Z diskuze: Západ investoval hodně money, aby nám při volbách zajistil takovou účast. Můj tchán s tchýný si pospěšil, aby včera ráno hlasoval pro Putina a poslal několik špatných slov Spojeným státům, Británii, May a dalším nepřátelům … ale výsledek bude výborný. Účast 80% a stejně, pokud ne více pro Putina.

„Ruský Němec“ porovnává: V Německu nedávné volby kancléře … Žádné kamery, žádné pozorovatele. Pro značení jednoduchá tužka, na provázku. Vytáhl jsem kuličkové pero, jedna z komise vykřikla: „Tak nelze!“ Na mou otázku: „A tady to s jednoduchou tužkou, kterou pak vymažeš a dáš nový háček, jak potřebuješ, lze?“. Nezmohla se na odpověď. Podle dotazování většina hlasovala proti Merkelové. Spíše proti její straně. A nic. Merkelová byla opět zvolena většinou.

Další z Dánska: Rozumím překvapení zahraničních pozorovatelů: průsvitné volební schránky, systéma zpracování hlasovacích lístků (KOIB), videokamery, mraky pozorovatelů… To v „demokratickém“ Dánsku kartonové urny a grafitové tužky.

loading...