Ukrajina je prý připravena na velkou válku s Ruskem

single-image

Velitel Generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny (UKA), Viktor Muženko oznámil přípravenost země na odvrácení údajně chystané agrese ze strany Ruska. Řekl to v rozhovoru s ukrajinským Radio Liberty.

Podle novinářů odborníci určují připravenost Ruské federace na rozsáhlou válku za tři roky.

„Musíme být připraveni v tomto okamžiku, zítra, za týden, za rok a za tři lroky a až do té doby, dokud taková hrozba vůči Ukrajině nezmizí,“ reagoval Muženko.

Rovněž uvedl, že země již vypracovala plány pro případ různých variant vývoje událostí. Podle něj nyní existuje důležitá přestavba ukrajinské armády. Země čeká na dodávky moderních protitankových komplexů Javelin a tanky „Oplot“. Nicméně, aby byla Ruská federace Ukrajinou poražena, je nutná koalice s dalšími zeměmi, poznamenal.

V lednu roku 2018 bylo oznámeno, že americká agentura pro obrannou logistiku (DLA) zamýšlí kontrolovat pět zemí Evropy, jak jsou připraveny na válečné podmínky. Jednalo se o Moldavsko, Polsko a tři bezprostřední sousedy Ruska – Bělorusko, Ukrajinu a Finsko.

A na začátku února úřady Ameriky uvedly, že se obávají preventivního omezeného jaderného útoku Ruska, což bylo uvedeno v publikované americké jaderné doktríně.

Naopak ruští analytici hovoří o možné snaze zatáhnout Rusko do velkého konfliktu tím, že ukrajinská armáda plnohodnotně zaútočí na Doněckou a Luhanskou lidovou republiku.

Zdroj: 1

loading...