USA budou při svém umírání zabíjet

single-image

Washington ztrácí pozici hegemona a předává své místo Eurasii, kterou přestavělo Rusko, Čína a Indie, zatímco Evropská unie se stala bezvýznamným hráčem. USA se však tak jednoduše nevzdají, a proto budou při svém „umírání zabíjet ostatní“.

Loading...

Takovou nepříjemnou diagnózu stanovil USA ve své nové knize Polyfonní rekviem za Západ (Réquiem polifónico por Occidente) Augusto Zamora, odborník na mezinárodní právo a mezinárodní vztahy, pracující na Autonomní univerzitě v Madridu a na Národní autonomní univerzitě v Nikaragui; a také jako hostující profesor na několika dalších univerzitách Evropy a Latinské Ameriky.

Ve svém interview pro Sputnik vědec vyzval, abychom se nenechali oklamat současným růstem ekonomiky v USA, a vysvětlil, že Washington se dostal do slepé uličky.
Zamora uvedl, že během prvních desetiletí po 2. světové válce patřilo USA 50 % světového HDP. „Je to jediná země, která neutrpěla válkou a kromě toho dokázala díky ní uzavřít milionové smlouvy.“

„Nyní na USA připadá podíl pouze 18 %. Čína se už stala první obchodní velmocí na světě. Rusko vytlačilo USA z místa prvního světového vývozce pšenice a brzy je předhoní i na trhu s vývozem dalších obilovin,“ uvedl odborník a zdůraznil také, že současný státní dluh země dosáhl obrovské hodnoty 104 % z HDP.

Mezitím Moskva, Peking a Nové Dillí „překreslují celou ekonomickou, obchodní a geostrategickou mapu Eurasie“ především díky rozvoji obchodních koridorů typu Nové hedvábné stezky, Severní námořní cesty a koridorů mezi Ruskem, Indií a Íránem.

Podle vědcova pozorování „tato přestavba ponechá stranou“ USA, zemi, která se nevzdá svých pozic mírovou cestou.

„Washington neuvažuje o žádné možnosti mírového řešení nebo vyjednávání. Všechna jeho prohlášení směřují k vojenskému scénáři. Veškerý jejich obranný program je zaměřen na vývoj bojové techniky, která by jim umožnila překonat Čínu i Rusko,“ vysvětlil Zamora.

Vědec zdůraznil, že Trumpův pokyn, aby počet vojenských námořních lodí byl zvýšen na 350, stejně jako plán zvyšovat vzdušný potenciál téměř o třetinu, zapadají do tohoto programu: „Američané vytvořili dva plány, aby zaútočili současně na Rusko i na Čínu. V Evropě by NATO mohlo vzít na sebe útok na Rusko. Druhý plán spočívá v útoku USA na Čínu v Tichém oceánu.“

V tomto kontextu odborník vyjádřil zklamání z jednání Evropské unie, která byla Spojenými státy „roztrhána“ ve vojenském a geostrategickém smyslu.

„Předpokládám, že pokud se aliance neosvobodí od jha USA, nestane se nezávislým subjektem a nepřehodnotí své vztahy s Ruskem a Euroasií, Evropská unie a nakonec i celý Západ budou zničeny a zmizí z mezinárodní scény v případě konfliktu,“ uzavřel Zamora.

Zdroj: 1

Loading...
loading...

Podělte se o svůj názor

Your email address will not be published.