Uruguayský novinář: Nevěřte západním bajkám o ruské vakcíně!

single-image

Mnoho negativních věcí, které ve zprávách hovoří o Rusku a jeho vakcínách, by mělo být bráno velmi skepticky, je přesvědčen uruguayský novinář Sebastián Beltrame. (Foto: Pxhere)

Byl pozván k návštěvě laboratoří vyrábějících ruskou vakcínu proti COVID-19 a sdělil uruguayskému listu El País všechny informace z první ruky, které se ukázaly být mnohem pozitivnější, než očekával.

Uruguayský novinář Sebastián Beltrame navštívil Rusko, kde byl pozván do laboratoře, která vyrábí ruskou vakcínu proti COVID-19. Jak řekl El País, informace z první ruky byly mnohem pozitivnější, než čekal.

„Mnoho negativních věcí, které nám ve zprávách říkají o Rusku a jeho vakcínách, by mělo brát velmi skepticky. Zde jsme se dozvěděli o tom, co se děje. A ani jsme nevěděli, kolik toho jsme z našich zpráv nevěděli,“ řekl Beltrame.

Poznamenal také, že očkovací závod zde v Rusku bude vyrábět oxfordskou vakcínu, protože mají dohodu, takže novináři, kteří uváděli, že Rusové údajně ukradli oxfordský vývoj, neříkají pravdu.

Beltrame se také podělil o své dojmy z laboratoře. Podle něj očekával, že uvidí militarizované místo s působivou úrovní zabezpečení, ale nebylo tomu tak. Centrum Gamaleja se ukázalo být městečkem s mnoha laboratořemi a výzkumnými ústavy. Před mnoha lety vyvinuli vakcíny proti ebole a BCG, stejně jako vakcíny vůči SARS. A právě tento jejich vývoj vytvořil základ pro novou vakcínu proti COVID-19, díky které se dokázali tak rychle posunout vpřed.

Uruguayský novinář se ke spolehlivosti a bezpečnosti ruské vakcíny nevyjádřil, protože podle něj „není vědec, ale jeho úkolem je ukázat, co vidíme“.

„Hodně jsme toho viděli, měli jsme přístup. Nikde nám nebylo řečeno, abychom vypnuli kameru. Můžeme ukázat, co chceme. Mluvíme s vědci, kteří nám toto téma vysvětlují, sdělují nám, že i když je ještě třeba provést testování, vakcína je účinná. Je to tak spolehlivé, že již očkují ohrožené civilisty,“ uvedl novinář.

Mluvil také o životě v postkaranténní Moskvě. Beltrame uvedl, že můžete chodit po ulici bez masky, jako v Uruguayi, ale ve stísněných prostorách se doporučuje nosit masky. Navíc kvůli nedostatku turistů je nyní možné navštívit místa, kterými se dříve nebylo možné protlačit.

„Při dodržování příslušných opatřeními je cestování do této oblasti ještě příjemnější, než tomu bylo před pandemií. Pandemie je pod kontrolou. Ačkoli prošli obdobím úplné izolace, nyní mají situaci pod kontrolou. Stalo se tak proto, že v rané fázi přijali mnoho opatření a dnešní realita je téměř normální,“ poukázal Sebastián Beltrame.

Zdroj: 1

loading...