Turecká strana označila válku se Sýrií za past pro Erdogana

single-image

Rozpoutání války mezi Tureckem a Sýrií kvůli vyostření situace v Idlibu bude léčkou pro Ankaru a tureckého lídra Recepa Tayyipa Erdogana. To se uvádí v usnesení turecké strany Vatan (Vlast). (FOTO: YOUTUBE)

„Napětí ve vztazích mezi Tureckem a Sýrií vzbuzuje obavy. Varujeme: Turecko lákají do léčky. Lákají do ní kromě Turecka také našeho prezidenta. Tuto léčku nastražila administrativa USA a Izraele. Provokují Turecko k válce se Sýrií,“ prohlásila strana.

Strana Vatan také připomíná, že se s touto vážnou hrozbou nepotýká jen Turecko, ale také jeho sousedi: Sýrii, Irák, Írán a Rusko. Podle názorů autorů prohlášení bude rozpoutání války proti sousední zemi „krokem do pasti“. Erdoganova vláda nakonec, podle záměru americké a izraelské vlády, přijde o podporu v domácí a zahraniční politice, jak jsou přesvědčeni autoři daného prohlášení.

„Válka se Sýrií vede k izolaci Turecka a odsunuje zemi od jeho strategických spojenců: Ruska, Íránu a Iráku, a také Číny,“ praví se v usnesení Vatanu.

Daná strana zároveň vyzvala Ankaru ke spolupráci s Ruskem a Íránem za účelem urovnání krize v Idlibu a připomněla, že historickým základem jsou v této otázce dohody dosažené v Astaně a Soči.

Zdroj: 1

loading...