Kdo vlastně na Slovensku vyhrál a kdo prohrál?

single-image

Igor Matovič převálcoval tyto volby a vládu sestaví snadno, dokonce může jedna ze stran Za lidi, SaS nebo Jsme rodina zůstat na ocet. Má tedy velmi silnou vyjednávací pozici. (FOTO: YOUTUBE)

Slovensko chtělo a také potřebovalo změnu. Struktury Smeru za dlouhých 10 let jeho vládnutí prorostly korupcí a tu je třeba vymést. Zato se jednoznačně postavili lidé ve volbách, píše se v článku na webu Hlavnespravy.sk.

Konzervativní laděná část společnosti se však bála, že toto vymetení korupce a klientelismu budou realizovat strany, které zároveň prosadí pro ně nepřijatelné kulturně-společenské otázky, jako gender, homo partnerství a podobně.

Matovičova strana OĽaNO jistě není nějaká konzervativní sekta, ale strana hodnotově velmi pestrá a rozmanitá. Nejsou to však liberální fanatici jako v PS(Spolu. Proto se dá očekávat a Matovič to i naznačil ve svých prvních vystoupeních, že tyto otázky se odloží stranou a bude se řešit hlavně fungování státu.

Pokud by to Matovič dokázal takto udělat, bylo by to pro všechny strany společenského spektra přijatelné. Někteří si zas povzdechnou, že se znovu nevyřeší například tak důležitá otázka potratů, ale na druhé straně se tato situace určitě ani nezhorší.

Výsledek tedy může být dobrým výsledkem pro Slovensko. Slovensko potřebovalo změnu. Potřebuje potlačení negativních jevů ve fungování státu. A to, jak se zdá, je Matovičovým prvořadým cílem. Zda to dokáže, protože moc zatím zkorumpovala na Slovensku všechny, kteří se k ní dostali, nebo ho dostihnou jiné problémy. Každopádně mu držme palce, aby se o to alespoň pokusil.

Zdroj: 1

loading...