Takhle se vyrábí chirurgické roušky, a potom se všichni diví, že konec epidemie je v nedohlednu…

single-image

Celým americkým a britským internetem již od rána virálně koluje znepokojující video, které natočil podle informací americký humanitární pracovník v jedné manufaktuře v Bangladéši. Video zachycuje špinavou a nesterilní manufakturu, kde se vyrábí “modráky”, tedy tzv. chirurgické roušky pro nemocnice, pro lékaře, pro zdravotníky a pro seniory. Podle amerických novinářů video zachycuje realitu výroby roušek pro čínské zadavatele, protože v Číně se už dnes většina této produkce nevyrábí, a to v důsledku růstu mezd a platů v Čínské lidové republice.

Většina roušek, které Čína masivně produkuje a prodává do světa, je vyráběno v Bangladéši, ve Vietnamu, v Laosu, v Kambodži a v Indii. Jak video zachycuje, výroba probíhá v naprosto nesterilních podmínkách. Vyrobené roušky se poté balí do krabic a rovnou exportují do překladišť, odkud potom vlaky produkce putuje do přístavů, kde se potom loděmi roušky dopravují do celého světa, ale už v krabicích s čínskými nápisy a certifikacemi.

A teď přijde chuťovka a není to propaganda proti čínské produkci. Studie [1] čínských vědců totiž zjistila, že většina těchto roušek uvolňuje při dýchání mikroplastová vlákna, která se dostávají do plic. Vědci dosud nezjistili, jestli tato vlákna mohou mít na člověka nějaký vliv, ale připouští, že čím delší nošení roušek, tím větší kontaminace plic. Ještě nikdy v historii nebylo nošení roušek, a to ani v Číně, tak dlouhodobé, takže zdravotní rizika jsou dosud neznámá. Přidechování mikrovláken z plastu po tak dlouho dobu, rok, dva roky, nebo i déle, může mít naprosto nečekané zdravotní důsledky.

Čína, která kvůli smogu v minulosti zavedla kulturu roušek, nikdy neuvažovala o situaci, že by lidé nosili roušky celý den, permanentně 7 dní v týdnu, po celý rok a ještě déle, ale roušky měly chránit člověka jen během cesty do práce ráno, kdy v čínských městech kvůli inverzi byla v ranních hodinách těžká smogová situace. Nošení roušek kvůli viru a trvale však nebylo nikdy uvažováno.

Drtivá většina čínských respirátorů propouští tolik částic, že nesplňují vůbec standardy FFP2, uvedla americká agentura

A situace je opravdu vážná. V září minulý rok americká organizace ECRI testovala čínské respirátory a zjistila, že drtivá většina jich nesplňuje [2] americké zdravotní standardy. Vědci zabývající se zabezpečením kvality ECRI testovali téměř 200 respirátorů typu N95, což odráží 15 různých modelů výrobců zakoupených některými z největších zdravotnických systémů ve Spojených státech. Zjistili, že 60% až 70% dovážených masek – známých jako masky KN95, které nebyly certifikovány Národním institutem pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (NIOSH), nefiltruje tak účinně částice ze vzduchu, jak by podle předpisů měly.

Zpráva uvádí, že jsou „výrazně horší než N95 s certifikací NIOSH. Tyto masky nefiltrovaly 95% aerosolových částic navzdory tomu, co naznačuje jejich název. „Používání masek, které nesplňují americké standardy, vystavuje pacienty a zdravotnické pracovníky v první linii riziku infekce. Jak ukazuje výzkum ECRI, důrazně doporučuje, aby poskytovatelé zdravotní péče postupovali s větší pečlivostí před nákupem masek, které nejsou vyrobeny v USA,“ řekl zástupce ECRI.

A to není zdaleka všechno. Americká agentura pro kontrolu léčiv FDA zakázala [3] vloni v květnu import roušek a respirátorů 65 čínským továrnám z celkového počtu 80 továren. Po testech kvality provedených CDC, se rozhodla FDA dne 7. května zakázat prodej vadných obličejových respirátorů KN95 od 65 z 80 výrobců v Číně, do té doby autorizovaných FDA. Mluvčí FDA uvedla, že agentura bude spolupracovat se CDC na zvýšení nabídky respirátorů a zajištění jejich kvality. Před svým rozhodnutím FDA povolila prodej několika typů respirátorů po dobu 3 týdnů, což umožnilo miliony respirátorů koupit nebo darovat americkým nemocnicím a distribuovat je dalším osobám a pracovníkům v boji proti COVID-19.

Nakoupené čínské respirátory KN95 nesplňují evropské a ani české předpisy. Teď po nich bude sháňka, protože se budou muset od pondělí nosit povinně

Nemocnice a zdravotničtí pracovníci se zdráhali používat čínské respirátory KN95, ale kvůli nedostatku oficiálních respirátorů N95 byli mnozí nuceni je používat.  FDA uvedla, že příliš mnoho respirátorů nedokázalo odfiltrovat dostatečné procento částic. A právě tyto čínské KN95 nakoupila česká vláda, jsou jich plné sklady ve skaldech v Letňanech, točí se okolo toho spousta šíbrů a je potřeba je prodat a udat lidem v ČR. A proto ministr zahradnictví ČR nařídil, že od příštího pondělí je budete nosit. Před dvěma týdny uvedl Český rozhlas [4], že vláda nakoupila čínské respirátory KN95, překupníci je distribuují prodejcům v ČR a ti je představují jako respirátory třídy FFP2, ovšem toto označení mohou v EU mít jenom certifikované respirátory schválené evropskými úřady.

V říjnu minulého roku americký zdravotní institut NIH uveřejnil studii [4], která upozorňuje na to, že zejména roušky a respirátory z Číny mají velmi vysoké procento měkčených plastů, dioctyl-ftalátů a dalších látek, které se po delší době nošení uvolňují a člověk je začíná vdechovat. Ftaláty jsou přitom prokazatelným původcem rakoviny, i když dosud se vedou spory o množství a hladině měkčených plastů v lidském organismu, aby došlo k vyvolání onkologického onemocnění. Dlouhodobé nošení roušek a respirátorů, které navíc nemají zdravotnické certifikace a dokonce i čínští výrobci na krabičky dávají upozornění “NON-MEDICAL” na znamení toho, že výrobek není sterilní, to za prvé, a za druhé, že není určen pro zdravotnické použití, ale pouze jako pracovní ochrana na stavbě a v průmyslu.

Respirátory nikdy nebyly zamýšleny k ochraně zdraví před viry, jenže ty čínské navíc uvolňují plastová mikrovlákna do plic

Zavedení povinného nošení respirátorů, v drtivé většině těch čínských, od pondělí v dopravě a v obchodech [5], je ze strany ministra zahradnictví, kterého ani nemá cenu nazývat ministrem zdravotnictví, v podstatě službou několika lidem, kteří navezli do ČR z Číny necertifikované respirátory, leží v Letňanech už od jara, lidé je nekupují nijak hromadně ani na online shopech v ČR, takže když se něco neprodává, udělá se z toho vyhláškou povinnost a v tu ránu budou prázdné sklady a bude vyprodáno.

Možná jste si všimli Romana Prymuly včera na stadionu Slavie, jak měl na ústech obrovský a o dvě čísla větší respirátor [6], aby se mu dobře dýchalo. Takovéhle kozy si dělá poradce, tedy již bývalý, českého premiéra, když včera dopoledne navrhoval lockdown na 3 týdny, aby lidé byli zavřeni doma, a potom odpoledne si sám jde na fotbal. Na tribuně pro VIP seděl s panem Jaroslavem Tvrdíkem, který se angažoval právě v dovozu čínského zdravotnického materiálu do ČR minulý rok, který teď leží v Letňanech.

Jenže, toto dovezené zboží je v mnoha případech necertifikované pro EU, a jak ukazují studie a i americká FDA a CDC, tak v podstatě ty produkty v lepším případě nemají ty filtrační parametry, jaké mají mít, anebo v horším případě se z nich uvolňují ftaláty, měkčené plasty, mikrovlákna, a ty potom lidé budou po celý den vdechovat. Představte si ten teror na dětech, pokud nějakého debila z okruhu ministerstva zahradnictví napadne, že tyto respirátory by měly nosit od března ve školách i děti. Chraň vás ruka Páně vzít do ruky čínský respirátor, nebo ho dokonce nasadit dítěti na obličej! A nemusí jít ani o respirátor. Může jít o obyčejného modráka, kterého nasadíte dítěti na ústa poté, co se před dvěma měsíci rouška válela po zemi v manufaktuře v Bangladéši.

Zdroj: 1

loading...