Slovenská média píší o uniklé lékařské zprávě, která popisuje zranění Lučanského při jeho prvním incidentu…

single-image


V kauze smrti bývalého policejního šéfa Milana Lučanského přišel nečekaný zvrat. Několik redakcí obdrželo anonymní e-mail s údajnou lékařskou zprávou z nemocnice v Ružomberoku, která má popisovat prvotní vyšetření policejního exprezidenta po prvním zranění v oblasti oka, ze dne 10. prosince. Na sociální síti o tom informoval politolog Ján Baránek. (Foto: Dávid Štefan / Volkswagen Transporter T5)

Podle fotografií lékařských dokumentů, které souvisejí s případem zesnulého 51letého policejního generála Milana Lučanského, měl dotyčný už začátkem prosince utrpět vážné poranění oka a lebky. Pokud se tyto informace potvrdí, vyvrátí verzi o sebepoškozování Lučanského, kterou několikrát veřejnosti předložila ministryně spravedlnosti Mária Kolíková.

Podle prvních informací ze dne 10. prosince, které se týkaly zranění bývalého policejního prezidenta ve věznici v Prešově, mohlo dojít k potyčce a generál Lučanský měl být udájně zbit. Televize TA3 však následně tyto informace stáhla. Poté tuto verzi oficiálně vyvrátily i orgány, včetně ministryně spravedlnosti Márii Kolíkové, která vyloučila cizí zavinění a původní informaci označila za nepravdivou.

„Mohu vyloučit, že by došlo k fyzickému napadení, ať už ze strany příslušníků sboru nebo obviněných. Mohu vyloučit, že by došlo ke krvácení do mozku, k vícenásobné zlomenině nadočnicového oblouku, nebyl vícenásobně resuscitováni, neměl oko mimo oční důlek, nejde ani o obviněného, který by podstoupil 11hodinovou operaci,“ řekla ministryně spravedlnosti Mária Kolíková (Za lidi).

Poté, co tento týden v případě Lučanského došlo k druhému incidentu, v jehož následku dotyčný nakonec zemřel, už ministryně Kolíková mluvila o pokusu Lučanského o sebevraždu. K ní si měl pomoci prostřednictvím teplákové bundy.

Předmětná lékařská zpráva ze dne 10. prosince popisuje zákroky na ORL, očním oddělení a CT diagnostice. Lékaři v ní popisují, že pacienta přijali na kliniku ORL kvůli problémům s pravým okem. Podle lékařské zprávy měl mít Lučanský oko poškozené tak vážně, že se mu vylouplo do vedlejší dutiny. Také měl krevní sraženiny ve tkáních kolem oka a utrpěl i zlomeninu nadočnicového oblouku.

Dne 9.prosince byla podle zprávy provedena „endoskopická dekomprese očnice“, a dokonce se ve zprávě uvádí, že další den ráno měl Lučanskému při pokusu o převoz na kontrolní oční vyšetření uklouznout vozíček. Na tom se prý převrátil a udeřil se vzadu do hlavy, v oblasti temene.

„ÚVN SNP Ružomberok – FN nemá oprávnění vyjadřovat se ke zdravotnímu stavu svých pacientů,“ reagovala mluvčí nemocnice Petra Dišková na dotazy deníku Nový čas.

Zranění si měl Lučanský způsobit v cele v Prešovské věznice už 9. prosince, kde byl sám. Ministryně Mária Kolíková tehdy zřídila speciální tým, který prověřoval okolnosti. Dospěli k tomu, že mělo jít o nešikovný pád na rám postele a následně měl Lučanský ještě cvičit, čímž si zranění zhoršil. Tento příběh vyprávěl i sám Lučanský, jelikož v cele nejsou kamery.

„Můžeme pracovat jen s tím, co říká pan Lučanský, protože u toho nikdo nebyl,“ říkala Kolíková. Lučanský prý nechtěl ani zdravotní ošetření.

Zdroj: 1

loading...