Exploze v Nashvillu, AT&T, Dominion a Taylor Swift: Co jsou zatím známá fakta?

single-image

„Říká se, že společnost AT&T byla najata, aby provedla forenzní kontrolu strojů Dominion.“ Mnoho z nich bude tento týden přepraveno do sídla v Nashvillu, “zveřejnila před čtyřmi dny na Facebooku osoba jménem Edward Jones. Bombový útok v Nashvillu má několik zvláštností. Zde je souhrn toho, co je dosud známo. (Foto: MSN, screenshot)

K výbuchu bomby v automobilu došlo 25. prosince kolem 6:30 ráno v centru Nashvillu v Tennessee. Podle tiskové konference, kterou později uspořádal šéf místní policie John Drake, byla policie přivolána po oznámení střelby kolem 5:30. Policie vyrazila na místo činu a našla bílý obytný vůz zaparkovaný na 166 2nd Avenue North v centru Nashvillu.

Obytný vůz opakovaně vysílal pásky varující před bombou ve vozidle. K explozi by mělo dojít za 15 minut. Bylo slyšet: „Evakuujte hned. Je tu bomba. V tomto vozidle je bomba, která exploduje. “- To řekla Betsy Williams, která žila v podkrovním bytě ve třetím patře budovy poblíž centra výbuchu.

Policie oblast okamžitě uzavřela a začala obyvatele evakuovat. Přivolali tým pyrotechniků, ale ti bohužel nemohli výbuchu zabránit.

Výbuch zranil nejméně tři lidi a poškodil více než 20 budov. Zpočátku nebylo jasné, zda se nacházel někdo uvnitř obytného vozidla, když k explozi došlo. Policie našla něco, co považovala za lidské ostatky . V současné době se zkoumá, zda to souvisí s výbuchem.

Předběžný závěr policie je, že šlo o „úmyslnou“ explozi. Podle zpráv v médiích je bombový atentátník z Nashville mrtvý.  Takto 27. prosince informovali zástupci státního zastupitelstva a federální policie FBI.

Pečlivé plánování

Mohutná exploze byla tak silná, že ji policie popsala jako bezprecedentní bombový útok ve Spojených státech. Místo výbuchu je v srdci Nashvillu, považovaného za americkou hudební mekku a centrum americké country hudby. Jako čas výbuchu byl vybrán Štědrý den.

Pachatelé podle všeho pečlivě naplánovali čas, místo a formu této exploze. Odborníci se domnívají, že pachatelé se možná pokoušeli maximalizovat narušení a dopad a přilákat všechna média, aby získali větší pozornost veřejnosti.

Podezřelí čekali pět hodin, než bombu odpálili. Policie potvrdila, že obytný vůz byl poprvé spatřen 25. prosince kolem 1:22 ráno. K výbuchu však došlo v 6:30 ráno.

Zvukový záznam přehrávaný před výbuchem varoval okolní civilisty, aby nebyl nikdo zraněn. Možná, že účelem exploze nebylo zabíjet lidi, ale spíše poslat nějakou zprávu.

AT&T – SSC – UBS Securities

Karavan byl zaparkován před budovou ve vlastnictví AT&T. Výbuch způsobil vážné poškození budovy a síťových zařízení uvnitř .

Poškození také způsobila vážný zásah do služeb AT&T. Několik policejních stanic oznámilo, že jejich systémy 911 měly výpadek, mimo jiné také v okrese Knox, který leží téměř 290 km východně od Nashvillu.

Policie veřejně potvrdila, že místo výbuchu mohlo být záměrné.

Do roku 2007 vlastnila budovu AT&T společnost Cerberus Capital Management, L.P., jedna z největších soukromých kapitálových společností ve Spojených státech. Bývalý viceprezident společnosti, Hootan Yaghoobzadeh, je současným vlastníkem Staple Street Capital, zkráceně SSC. SSC je mateřskou společností firmy Dominion Voting Systems.

Společnost Staple Street Capital obdržela v říjnu od newyorské kanceláře UBS Securities velmi neobvyklou kapitálovou injekci ve výši 400 milionů USD. Pobočka v New Yorku je velmi úzce spjata s pekingskou pobočkou UBS Securities prostřednictvím svých tří čínských ředitelů.

SSC je fond soukromého kapitálu, který investuje na mnoha místech po celých Spojených státech. Tato budova v Nashvillu je s nimi propojena. To nutně neznamená, že exploze přímo souvisela s SSC nebo Dominionem.

Co věděla Taylor Swift?

Taylor Swift je známá americká zpěvačka / skladatelka a také prominentní postava krajně levicových a protitrumpovských skupin.

Jen jeden den před Vánocemi, v 19:48 na Štědrý večer, poslala Swift podivný tweet, který se skládal z jediné věty, která zněla: „Někteří z Vás se zdají být v pořádku, na Vánoce nejezděte do Nashvillu.“

Taylor Swift žije v Nashvillu. Netrvalo dlouho a smazala svůj vlastní příspěvek, ale ještě předtím si ho uložila jako snímek obrazovky.

Nejasné zůstává: Proč Taylor Swift vydala varování? Možná nechtěla, aby její přátelé nebo fanoušci byli zraněni, pokud v době útoku byli někde poblíž?

Zvěsti: AT&T měla provádět forenzní kontrolu strojů Dominion – v Nashvillu

Celou věc ještě komplikuje, že před čtyřmi dny zveřejnila osoba jménem Edward Jones na Facebooku: „Říká se, že společnost AT&T byla najata, aby provedla forenzní kontrolu strojů Dominion. Mnoho z nich bude tento týden přepraveno do sídla společnosti v Nashvillu. “

V tuto chvíli redakce Epoch Times nemůže tuto informaci potvrdit ani vyvrátit. Měla snad být tato exploze zaměřena na něco konkrétního? Epicentrum exploze bylo přímo před budovou přenosu AT&T. Možná v budově byly důležité informace nebo něco, co stojí za to zničit?

Dalším důležitým bodem je, že AT&T je stejně jako Dominion významným zákazníkem společnosti Solar Winds. Společnost Solar Winds byla v únoru 2016 převzata soukromými společnostmi Silver Lake a Thoma Bravo. Spoluzakladatel firmy Silver Lake, Glenn Hutchins, který je také ve správní radě AT&T, byl poradcem bývalého prezidenta Billa Clintona a v současné době působí ve správní radě Obamovy nadace.

Kromě toho Silver Lake v Číně uskutečnil řadu velkých investic, z nichž jedna měla dle zpráv hodnotu přes 5 miliard dolarů u firmy Alibaba.

Pokud jde o Alibaba, je v současné době předmětem vyšetřování úředníky Čínské komunistické strany (ČKS) – to znamená, že všechny obchodní informace o společnosti jsou v tuto chvíli v rukou kádru ČKS.

Zdá se, že existuje jasný vztah. Kromě hlubokých obchodních vazeb s ČKS byla společnost Solar Winds jedním z prvních cílů v narušování dat, které vyšlo najevo začátkem prosince. Prezident trump tweetoval : „Rusko, Rusko, Rusko je první písní, pokud se něco stane … mohla to být také Čína (mohla!).“

Dalo by se tedy říci, že firma Solar Winds představuje obrovskou bezpečnostní díru pro národní bezpečnost USA. Ovlivňuje nejen infrastrukturu USA, ale také volební systém.

Čtyři nezvratná fakta

Zde je krátké shrnutí toho, co je známo o této neobvyklé explozi. Zatím existují čtyři relativně přesvědčivá fakta:

1. Čas a místo exploze byly pečlivě naplánovány. Taylor Swift vydala také velmi náhodné varování před incidentem.

2. Budova AT&T byla výbuchem těžce poškozena. Celostátní komunikace byla v tomto místě přerušena. To naznačuje, že některá zařízení v budově byla vážně poškozena.

3. Majitel budovy AT&T má vazby na mateřskou společnost Dominionu, SSC.

4. AT&T má komplexní obchodní vztahy se společnostmi Solar Winds, Dominion, Silver Lake a Alibaba.

I když je stále ještě těžké učinit závěr, souhra tolika náhod nám ukázala, že tato exploze není pouhým teroristickým útokem. Vyšetřovatelé dosud útok neoznačili jako teroristický útok ; žádná teroristická skupina se k němu nepřihlásila.

Zdroj: 1 a 2

loading...