Rusko otestovalo hypersonickou střelu Cirkon…

single-image

Ruská hypersonická protilodní střela Cirkon byla otestována v Severním ledovém oceánu. Informovalo o tom Ministerstvo obrany RF. Střela byla odpálena z hlavní fregaty projektu Admirál loďstva Sovětského svazu Gorškov v Bílém moři, následně zasáhla cíl v Barentsově moři, který byl vzdálen 450 kilometrů.

„Rychlost letu střely přesáhla 8 Mach. Uzavření oblasti střelby bylo zajištěno silami Severního loďstva působícími v Barentsově moři, včetně raketového křižníku Maršál Ustinov a fregaty Admirál loďstva Kasatonov,“ dodává se v prohlášení.

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo video nového zkušebního startu hypersonické střely. 24sekundové video ukazuje vypuštění střely z fregaty projektu 22350 Admirál loďstva Sovětského svazu Gorškov z Bílého moře.

Předchozí testy se konaly v říjnu.

Cirkon  je vyvíjená ruská hypersonická protilodní střela. Střela má dosahovat až osminásobku rychlosti zvuku a díky tomu účinně překonávat protivzdušnou obranu svých cílů.

První informace o vývoji protilodní střely Cirkon byly zveřejněny roku 2011. První zkušební odpal střely Cirkon proběhl v lednu 2020 na palubě raketové fregaty Admirál Gorškov projektu 22350.

Zdroj: 1

loading...