Tajemný monolit, který byl objeven na poušti v Utahu, zmizel

single-image

Tajemný monolit z lesklého kovu o výšce dvou lidí, objevený na poušti amerického státu Utah před několika dny, podle místní správy pozemků zmizel. (Foto: Youtube)

Nález připomínající mimozemskou strukturu učinili pracovníci odboru veřejné bezpečnosti v Utahu během letu vrtulníkem nad pouští v rámci mise spočívající v počítání ovcí na jihovýchodě státu.

Úřady odmítly sdělit přesné místo nálezu monolitu, ale lidé jej přesto dokázali najít dva dny poté, co se o něm dozvěděli z médií. Americký tisk uváděl, že objekt nalezený v poušti je podobný mimozemskému obelisku z filmu Vesmírná odysea režiséra Stanleyho Kubricka z roku 2001, až na to, že není černý, ale stříbrný.

Úřady začaly zjišťovat původ objektu a státní pozemková správa oznámila, že instalace byla nezákonná. Předsednictvo však uvedlo, že monolit neodstranili.

„Obdrželi jsme důvěryhodné zprávy, že nelegálně instalovaná struktura zvaná ‚monolit‘ byla odstraněna … neznámou stranou …“, uvádí úřad na Facebooku. Je upřesněno, že monolit byl odstraněn 27. listopadu večer.

Salt Lake Tribune  uvádí, že z monolitu zůstal jen kovový trojúhelník, který byl dříve na vrcholu konstrukce, a jáma v zemi, kde se nacházel objekt.

Obyvatel Colorada Riccardo Marino řekl novinářům, že na cestě k monolitu viděl nákladní vůz jedoucí od místa, kde se nacházel objekt, a tento náklaďák vezl asi v 22.40 hod. velký obdélníkový předmět. Nespecifikoval, co přesně auto vezlo, ale když dorazil na místo, monolit už tam nebyl.

Zdroj: 1

loading...