Předtím konspirace, nyní fakt. Bez vakcíny vás nepustí do letadla! První letecká společnost, která bude vyžadovat očkování

single-image

Australská letecká společnost Qantas se chystá v budoucnu od mezinárodních cestujících vyžadovat potvrzení, že byli očkováni proti Covid-19. Generální ředitel této společnosti Alan Joyce řekl pro CNN Nine News, že tento krok bude „nezbytností“, když budou vakcíny proti koronaviru dostupné pro všechny. (Foto: Pxhere)

„Díváme se na to, že bychom změnili naše podmínky tak, abychom mezinárodním cestujícím řekli, že je žádáme, aby byli očkováni dříve, než se dostanou na palubu do letadla,“ uvedl podle deníku Guardian. Podle Joyce dostanou výjimky jen lidé, kteří se nemohou očkovat ze zdravotních důvodů.

Ředitel letecké společnosti Joyce si myslí, že ke stejnému kroku přistoupí i ostatní letečtí dopravci po celém světě. „Myslím, že to bude běžná věc, když hovořím s kolegy z jiných leteckých společností po celém světě. Díváme se na to, jak můžete mít očkování (zapsané) v elektronické verzi pasu, který potvrzuje, jaká je vakcína, pokud je akceptována v zemi, do které cestujete, „uvedl a zároveň dodal“ Aby se to stalo, je třeba zavést mnoho logistiky , hodně technologií. “

Také mluvčí společnosti AirAsia řekl CNN Travel, že jakmile bude k dispozici vakcína, aerolinky „přezkoumají požadavek, aby byli pasažéři očkováni proti Covid-19 pro mezinárodní cesty“.

Společnost Air New Zealand řekla, že je „skutečně povzbuzena zprávami o vakcínách“, a v prohlášení uvedla, že „v konečném důsledku je na vládách, aby určily, kdy a jak je bezpečné znovu otevřít hranice, a že v této věci nadále úzce spolupracujeme s úřady“.

Zda se požadavek na očkování pro cestování stane mezinárodním standardem, není v této fázi zdaleka jisté. Objevují se také otázky, zda by vlády takový krok nařídily – a jaké by byly právní předpisy, aby tak učinily -, než by povolily vstup do svých zemí mezinárodním cestujícím.

Joyce dále uvedl, že Qantas zkoumá potenciál cestujících mít „očkovací pas“, který „potvrzuje, o jakou vakcínu jde, a zda je přijatelná pro zemi, do které cestujete“.

Je to něco, co letecký průmysl myslí vážně.

Mezinárodní asociace pro leteckou dopravu (IATA) – orgán zastupující letecké společnosti na celém světě – v pondělí uvedla, že klíčem k otevření hranic je digitální zdravotní průkaz, který by mohl zahrnovat informace o vakcínách.

IATA Travel Pass je nyní v závěrečné fázi vývoje. Subjekt letecké společnosti plánuje provést přeshraniční pilotní zkušební provoz později v tomto roce, s cílem zahájit jej v prvním čtvrtletí roku 2021.

„Dnešní hranice jsou dvojitě uzamčeny. Testování je prvním klíčem k umožnění mezinárodního cestování bez karanténních opatření,“ uvedl Alexandre de Juniac, generální ředitel a generální ředitel IATA.

„Druhým klíčem je globální informační infrastruktura potřebná pro bezpečnou správu, sdílení a ověřování testovacích dat spárovaných s identitami cestujících v souladu s požadavky hraniční kontroly. To je úkolem IATA Travel Pass. V následujících měsících to uvedeme na trh, abychom uspokojili potřeby různých cestovních bublin a koridorů veřejného zdraví, které začínají fungovat. “

Čínský prezident Si Ťin-pching na virtuálním setkání lídrů G20 prosazoval globální systém sledování Covid-19 využívající QR kódy, které by pomohly zrychlit mezinárodní cestování a podnikání.

Zdroj: 1

loading...