Putin potvrdil novou zbraň: nepřemožitelná jaderná hlavice, obrana nemá žádnou šanci

single-image

Rusko vyvinulo a úspěšně otestovalo nové jaderné zbraně včetně „nepřemožitelné“ střely s plochou dráhou letu, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek během svého výročního projevu o stavu státu.

Podle něj má daná střela neomezený dolet, je schopná proniknout jakoukoliv protiraketovou obranou a zasáhnout jakékoliv místo na světě.

Putin, kterého cituje stanice BBC, nové zbraně představil zúčastněným stovkám předních vládních činitelů a zákonodárců prostřednictvím videoprojekce.

Mezi dalším arzenálem, který Putin zmínil v druhé části svého dvouhodinového projevu v moskevské Manéži, figuruje i nový typ těžké balistické střely Sarmat, jakož i bezpilotní podmořský dron, který startuje z ponorky, dokáže zasáhnout letadlové lodě a pobřežní zařízení a je nevystopovatelný,

Putin zároveň vyzval obyvatele, aby navrhli jména pro tyto nové bojové systémy. Jejich vývoj zdůvodnil tím, že Rusko takto reagovalo po svém dlouholetém nátlaku na USA, aby Washington neodstoupí od protiraketových dohod. Zdůraznil, že pokud by někdo zaútočil na Rusko jadernou zbraní, dočkal by se okamžité odplaty.na nemá žádnou šanci.

Ruské operace v Sýrii – na podporu vládních sil v boji proti povstalcům a extremistickým skupinám – ukázaly zvýšené obranné schopnosti ruské armády, podotkl šéf Kremlu.

Rusko podle Putina také zintenzivňuje své zájmy v arktické oblasti posilováním vojenské infrastruktury. Prezident připomněl, že v následujících měsících se otevře i nový most spojující Ruskou federaci s Krymem, který Moskva anektovala od Ukrajiny v roce 2014.

Zdroj: 1

loading...