Případ Navalnyj – podlá hra západních tajných služeb!

single-image

Ve srovnání s příběhem o otravě ruského blogera Alexeje Navalného jsou pohádky bratří Grimmů zajímavější a věrohodnější, napsal Contra Magazin. (Foto: Instagram)

V tomto případě existuje spousta podivností a všechno to vypadá spíše jako „špatná komedie“ v podání CIA, MI6 nebo MI5, Mossadu nebo německých tajných služeb a možná všech dohromady, uvedl autor článku.

V příběhu o otravě ruského blogera Alexeje Navalného je spousta zvláštních věcí, poznamenal Contra Magazin. Jak vyšlo najevo, jed „Novičok“ byl na láhvi, ze které pil v hotelu. O tom, co se stalo věděl už přesně na letišti, a dokonce se mu podařilo poslat své lidi do pokoje, aby mohli vzít důkazy.

Přišli do hotelu a okamžitě vzali správnou láhev, i když jich bylo několik, a kromě to pravděpodobně dělali holýma rukama. „A – ouha, zázrak! – po několika minutách nikdo nespadl mrtvý v křečích s pěnou v ústech,“ poukázal autor článku. Navíc je podivné, že poté, co Navalnyj opustil místnost, ji pokojská nevyčistila, než se přihlásil další host, jak je obvyklé. Všechno v jeho pokoji leželo nedotčené.

Svého času sovětský chemik Andrej Železňakov pracoval s „Novičokem“ a stal se jeho první obětí. Po otravě nemohl chodit, trpěl chronickou únavou rukou, hepatitidou s následnou cirhózou jater, epilepsií a záchvaty deprese. Nedokázal číst a soustředit se a o pět let později zemřel na zhoršující se zdravotní stav. V roce 1995 byl ruský podnikatel Ivan Kivelidi otráven „Novičokem“. Na jeho sluchátku byla kapka jedu. Zemřel nejen on, ale i jeho sekretářka, která telefonicky zavolala sanitku, a také lékař márnice, která provedla pitvu.

Ve srovnání s příběhem o Navalného otravě obsahují pohádky bratří Grimmů zajímavější a věrohodnější věci, uvedl autor. Celý tento případ vypadá spíše jako „špatná komedie“ v podání CIA, MI6 nebo MI5, Mossadu nebo německých tajných služeb a možná všech dohromady, protože mají přístup k „Novičoku“.

Nebo byl blogger otráven něčím jiným, což ho mělo na chvíli jednoduše vyřadit z činnosti a zaručit mu přežití. A vše ostatní je zinscenováno. Bylo by možné poslat Navalného analýzy z Omsku, kde nebyl nalezen žádný jed, Organizaci pro zákaz chemických zbraní. Ale jí rovněž nelze věřit. Sami tam namíchají jedovatou látku a pak řeknou, že ji našli. A výsledky ruských analýz nikdy nebudou uznány a budou tvrdit, že jsou vykonstruované. „Je to podlá hra!“ uzavřel autor.

Zdroj: 1

loading...