Rusko zvyšuje počet vojsk na důležitých východních směrech

single-image

Rusko zvyšuje počet vojáků na zvlášť důležitých směrech na východě země, prohlásil ministr obrany RF, armádní generál Sergej Šojgu na zasedání ministerského kolegia. (Foto: Sputnik)

Zasedání kolegia bylo zahájeno projednáním splnění akčních plánů na léta 2019-2025 ve Východním vojenském okruhu a Severním loďstvu s ohledem na ztělesnění květnových výnosů prezidenta RF, jeho pokynů podle výsledků porad v Soči a poselství Federálnímu shromáždění.

„Vojenská a politická situace na východním strategickém směru je i nadále napjatá. Ve Východním vojenském okruhu se má konat komplex opatření za účelem neutralizace vznikajících hrozeb. Na zvlášť důležitých směrech se důsledně zvyšuje počet vojenských útvarů.“

Komentář Kremlu

Zvýšení vojenských aktivit mnoha zemí na východním směru nepřispívá ke stabilitě v tomto regionu, řekl tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov.

„Jižní moře, je to tam neklidné, zvýšené vojenské aktivity neregionálních států, apod. To všechno samozřejmě nepřispívá ke stabilitě v daném regionu. Vidíme tam zvýšené vojenské aktivity mnoha států,“ odpověděl Peskov na žádost novinářů okomentovat výrok ministra obrany o napětí ve východním směru.

Šojgu hodlá zvýšit mobilizační připravenost armády a námořnictva

Ministerstvo obrany RF zvýší mobilizační připravenost ruské armády a námořnictva, řekl Sergej Šojgu.

„Za účelem dalšího zvýšení mobilizační připravenosti armády a námořnictva jsme přijali příslušný plán a plníme ho v souladu s cíli, úkoly a termíny spolu s akcemi jiných státních orgánů,“ řekl Šojgu na zasedání kolegia MO.

Konají se komplexní mobilizační cvičení pod vedením velitelů vojsk vojenských okruhů a Severního loďstva, během kterých se nacvičují aktivity související s eventuální činností vojsk, orgánů státní moci a ekonomiky regionů v podmínkách válečné doby.

Ministr poznamenal, že v čele odvodních komisí a štábů územní obrany stojí gubernátoři, což „zvyšuje kvalitu splnění mobilizačních opatření“.

„Z rozhodnutí vrchního velitele se během každoročních strategických cvičení ověřuje připravenost orgánů státní moci a průmyslových podniků ke splnění úkolů pro zajištění mobilizace Ozbrojených sil také ve válečné době,“ dodal Šojgu.

Zdroj: 1

loading...