Princ Harry a Meghan Markle by mohli zopakovat osud princezny Diany, varoval její bývalý tajemník

single-image

Bývalý osobní tajemník princezny Diany Patrick Jephson poukázal na komplikace, které mohou čekat královský pár v nejbližších letech. Podle jeho názoru se Harry a Meghan po svém odchodu z královské rodiny mohou začít více spoléhat na spolupráci s bohatými sponzory, ale stejně tak se mohou postupně vzdálit obyčejným lidem. (Foto: Wikimedia)

Patrick Jephson, jenž kdysi vykonával funkci osobního tajemníka princezny Diany, ve svém komentáři pro britská média sdělil, že princ Harry a vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle mohou zopakovat stejnou chybu, jakou kdysi udělala Diana. Jephson připomněl, že Diana po svém rozvodu s princem Charlesem začala více spoléhat na podporu různých multimiliardářů. Uvedl například, že potřebovala hradit letecké náklady, výdaje na osobní ochranku, a navíc musela hledat způsoby, jak získat vhodné platformy pro své vystupování. A stejně to časem může skončit i v případě Harryho a Meghan, myslí si Jephson.

„Jak již možná její mladší syn Harry pochopil, palác sice můžete opustit, ale získat si postavení a úctu jako jedna z mnoha dalších celebrit je o hodně, hodně složitější,“ zdůraznil Patrick Jephson.

Dotyčný rovněž varoval, že snaha páru angažovat se jako experti ve veřejné politice, aniž by se museli účastnit voleb nebo plnit každodenní povinnosti členů královské rodiny, může vést ke ztrátě kontaktu s obyčejnými lidmi a jejich potřebami.

Politický aktivismus královského páru

V září se princ Harry a Meghan Markle dostali na seznam 100 nejvlivnějších lidí na světě podle magazínu Time. V rámci virtuální oslavy této události pár pronesl projev, během kterého Meghan vybízela diváky k účasti v prezidentských volbách.

„Každé čtyři roky nám říkají to samé: Tohle jsou nejdůležitější volby našeho života. Ale tak to opravdu je. Když hlasujeme, uplatňujeme naše hodnoty v praxi a přispíváme k tomu, aby naše hlasy byly slyšet,“ řekla a dodala: „Tvůj hlas je připomínkou toho, že na tobě záleží. Protože ano, určitě si zasloužíš být vyslyšen.“

Vévodkyně navíc spolupracovala s renomovanou aktivistkou Glorií Steinemovou a propagovala účast ve volbách, a stala se dokonce vůbec prvním členem moderní královské rodiny, který hlasoval v amerických prezidentských volbách.

Takový aktivismus je u královských rodin Spojeného království vzácný, protože existuje tradice, že rodina zůstává mimo politiku. Harry dokonce řekl, že nikdy nemohl hlasovat ve volbách ve Velké Británii.

Konec prezidentského boje v USA proto neovlivní snahu královského páru se i nadále vyjadřovat k politickým tématům.

„Aktivní člen společnosti by se měl neustále podílet na demokratickém procesu, takže povzbuzovat lidi, aby se zapojili do politiky, je něco, co je důležité,“ řekl mluvčí páru.

Členové královské rodiny však dozajista nemohou mít vliv na parlamentní rozhodnutí. A pokud jde o přesná pravidla týkající se jejich povinnosti dodržovat politickou neutralitu, ta nejsou jasně stanovena.

Zdroj: 1

loading...