Posledních 200 bojovníků IS obklíčeno. Britské komando našlo tento hrůzný nález…

single-image

Džihádisté na východě Sýrie už nemají žádnou šanci přežít. Možná právě proto páchají i v posledních chvílích svého mizerného života hrozné zločiny. Tito stoupenci zlé ideologie, kteří ještě před pár lety ovládali území o málo menší než je Česká republika, jsou nyní ukrytí na území ne větším, než pár set metrů čtverečních. Tedy ti, kdo ještě chtějí bojovat. V Sýrii a Iráku se těch, kdo se snaží bez boje uniknout, skrývá ještě několik tisíc.

Vedle Kurdů a syrských Arabů proti nim bojují i příslušníci speciálních jednotek západní civilizace. V akci jsou Američané a také Britové. A právě Britové z SAS našli při útoku hlavy 50 jezídských otrokyň, které islamisté před 5 lety unesli z jejich domovů u hory Sindžár. Dívkám a ženám teď usekli hlavy a ty hodili do košů.

SAS na hrůzný nález narazila v Baghuzu, což je poslední útočiště bojovníků Islámského státu na břehu řeky Eufrat na východě Sýrie. Město je rozbité na padrť jak díky minometným útokům Britů tak i bezpočtu nábojů kulometů těžkého kalibru. Džihádisté se nyní skrývají v podzemních tunelech. Při nedávných bojích jich padlo 100 a Britové měli jen dva zraněné.

Alláhovi vojáci se pokoušeli dostat z města v přestrojení za uprchlíky, ale ve větší části byli odhaleni a zadrženi. Přesto existují odhady, že se asi dvěma stovkám podařilo uprchnout. Ti, co zůstávají, čelí vojákům s nočním viděním, dronům hlídající východy z podzemních tunelů a nepřetržitému dešti raket z minometů.

A co na nález uřezaných hlav říkají muži z SAS?

“V hodině porážky nezná krutost džihádistů mezí. Provedli zbabělou vraždu těchto zoufale nešťastných žen jako konečný akt podlosti, a nechali jejich uřezané hlavy za sebou, abychom je našli. Motivace pro tak hnusný čin je mimo chápání jakéhokoliv alespoň trochu zdravého člověka.

“Nikdo z válečníků SAS, kteří vstoupili do Baghuzu, nezapomene na to, co viděl, co někteří vojáci přirovnali ke scéně z filmu Apokalypsa. Jejich jedinou útěchou je to, že přispěli ke konci vlády teroru Islámského státu.”

Zdroj: 1

loading...