V Rusku někdo ukradl 56tunový most

single-image

Kovová konstrukce přitom neměla obrovskou hodnotu.

V Rusku musí policisté od začátku června vyšetřovat krádež mostu. Tamní polární region Murmansk zažil koncem května zvláštní situaci, kdy si lidé nedaleko opuštěné osady vzdálené více než 170 kilometrů od hlavního města Murmansk všimli mizícího most, upozornil slovenský časopis Trend.

Jak původně uvedlo BBC, nešlo o využívaný most, ale o starou železniční konstrukci, která byla postupem let vyměněna. Most však zůstal na místě přesto, že ho už nikdo nevyužívá, a tak se stal snadnou kořistí zlodějů.

Zloději ukradli kovovou konstrukci dlouhou 23 metrů s hmotností 56 tun, po níž se kdysi přepravovaly vzácné kovy z nedaleké zavřené továrny. Postupem času most přestal vyhovovat modernějším bezpečnostním standardům. Nemělo smysl ho i nadále provozovat již od roku 2007, kdy továrna zbankrotovala.

Most zřejmě pachatelé rozřezali tak, aby hlavní část kovové konstrukce dopadla do řeky pod ní a odtud ji po částech odvezli pryč. Není známo, zda skončila ve sběrných surovinách, neboť v Rusku pravidelně zažívají problémy s krádežemi kovových materiálů.

Hodnota ukradeného mostu mohla dosáhnout přibližně 9 tisíc dolarů, takže zloději ani majiteli nezpůsobili obrovskou škodu.

Zdroj: 1

loading...