Politici na Floridě ukončili veškeré restrikce a omezení ohledně koronaviru! Přestávají hrát divadlo pro lidi

single-image

Guvernér státu Florida Ron DeSantis v pátek oznámil, že Florida přechází do 3. fáze plánu obnovení činnosti státu, čímž otevírá cestu pro úplné znovuotevření restaurací a dalších podniků. DeSantis to oznámil ve měste St. Petersburg. Řekl, že stát přechází do další fáze, což znamená, že nebudou existovat žádná koronová omezení, jako např. provoz restaurací jen na 50 procent. „Pro restaurace, bary a a další podniky to znamená, že ve státě Florida nebudou existovat žádná omezení,“ řekl DeSantis. „Myslím, že to bude pro průmysl a obchod velmi důležité.“ Nařízení rovněž ruší právo místních samospráv omezovat podnikání a udělovat pokuty jednotlivcům například za nenošení roušky.

Guvernér Floridy dále prohlásil, že uzavření škol kvůli šíření Covidu-19 byla chyba. DeSantis označuje kritiky znovuotevření kampusu za „ignoranty, kteří tvrdí, že země je plochá“. Ron DeSantis v pátek uvedl, že uzavření školních areálů na jaře, kdy se pandemie koronaviru rozšířila, mohlo být jednou z největších „chyb ochrany veřejného zdraví“ v zemi. V rozhlasové show ‚Drew Steele‘, přirovnal guvernér DeSantis lidi, kteří bojují proti návratu studentů do učeben, za „ignoranty“.  Florida v březnu zavřela školní a vysokoškolské areály a studenti byli nuceni učit se online. DeSantis a komisař pro vzdělávání Richard Corcoran bojovali o znovuotevření učeben v novém školním roce. „V březnu jsme možná neměli všechny informace, ale při zpětném pohledu, s tím, co víme dnes, bylo zavírání škol jednou z největších chyb v oblasti veřejného zdraví v moderní americké historii,“ řekl DeSantis. „Takže teď víme, že lidé, kteří se zasazují o zavírání škol, to nedělají na základě věcných údajů. Nedělají to na základě důkazů. Dělají to na základě politiky nebo emocí. Jsem toho názoru, že škody z uzavření škol jsou opravdu enormní.“ V srpnu tvrdila společnost Florida Education Association u soudu, že červencové nařízení opětovného otevření škol by přinutilo učitele „zbytečně se vystavovat smrtícímu a nakažlivému viru“- pouze na základě plošného a svévolného rozhodnutí.

Více než milion studentů se nyní konečně vrátilo do učeben v celém státě, uvedl DeSantis. Školy v okrese Miami-Dade budou znovu otevřeny v pondělí, školy v kraji Broward zahájí normální výuku 9. října. „Jsem velkým zastáncem domácího vzdělávání pro ty, kteří to chtějí dělat. „Ale víte, máme spoustu dělnických rodin a pracujících matek, které musí jít do práce, “ řekl DeSantis. „Prostě si ten luxus nemůžou dovolit. Což znamená, že jejich děti ohromně zaostávají. “

Zdroj: 1

loading...