Konec hotovosti? FED oznámil, že končí s papírovými penězi, pro rok 2020 už nepřijímá objednávky na tisk nových dolarových bankovek

single-image

USA: Ve Spojených státech došlo na nejhorší. Americký FED začal velkým odběratelům papírových bankovek a mincí rozesílat v posledních hodinách oznámení, že přestává tisknout a razit nové bankovky a mince v důsledku nákazy COVID-19 a obchodním partnerům FED doporučuje, aby svým zákazníkům namísto bankovek poskytovali pokladniční poukázky, elektronické vouchery, dárkové debetní karty a další formy bezhotovostních platebních instrumentů. (Foto: Pixabay)

Informaci dnes jako první přinesl americký server Infowars [1], kterému se dostal do ruky materiál od zaměstnance největší kalifornské kreditní společnosti California Credit Union [2], která je největším provozovatelem bankomatů v Kalifornii. Tyto společnosti, jako je právě Credit Union, objednávají u FEDu nákupy nových bankovek a mincí pro potřeby svých bankomatů a maloobchodních klientů, které zásobí hotovostí a mincemi.

Kvůli nedostatku mincí akceptujeme platby pouze kartami

První signál, že se něco děje, se objevil již počátkem léta, když maloobchodníci začali hlásit, že nemají k dispozici mince a nemají tak na vracení klientům. Americký FED oznámil, že v důsledku COVID-19 se zastavil dodavatelský řetězec niklu, mědi a dalších materiálů potřebných pro ražbu mincí, a proto mnoho obchodníků přestalo přijímat hotovost, protože neměli drobné na vracení zákazníkům.

Situace však eskaluje a dnešní informace Infowars potvrzuje, že COVID-19 je využíván jako záminka ke zrušení hotovosti v USA a k přechodu do éry bezhotovostní společnosti, kdy peníze půjde jednoduše mazat, zmrazovat, suspendovat, anulovat, navyšovat, převádět, a to bez souhlasu majitele účtu a prostředků, které na elektronickém účtu má. Na celý skandál, že FED přestal tisknout bankovky, se přišlo úplně náhodou.

FED oznámil, že přestává úplně tisknout nové bankovky, nové mince se nerazí už od prázdnin

Jeden ze zaměstnanců Credit Union totiž poskytl Infowars interní dokument [3] od FEDu, kde centrální banka reaguje na objednávku nové série dolarových bankovek s novými bezpečnostními prvky, protože Američané si na Vánoce dávají místo dárků peníze v hotovosti a ve velké oblibě jsou nové a “voňavé” bankovky přímo z tiskárny, které mají charakteristickou vůni po fialkách, což je způsobeno zvláštním barvivem, které je použito pro tisk amerických dolarových bankovek na bázi kyanidu a indigového barviva.

V dokumentu totiž FED odpověděl Credit Unionu, že již nepřijímá objednávky na tisk nových bankovek, a to kvůli COVID-19. FED tak přestal tisknout nové bankovky a odběratelům doporučuje recyklaci bankovek, jejich desinfekci, vyžehlení, pokud jsou pomačkané, a jejich používání až do stavu degradace. FED podle všeho neuvažuje, že by začal razit nové mince a tisknout nové bankovky, protože dokud bude trvat epidemie viru, FED odmítá tisknout a razit nové peníze. Snaží se tak dotlačit své odběratele k přechodu na bezhotovostní platby.

Kvůli národnímu nedostatku mincí jsou samoobslužné pokladny určeny pouze pro bezhotovostní elektronické platby

Možná jste si všimli, že banky v Evropě začaly omezovat výběry hotovosti z bankomatů. Namísto bývalého limitu 2 000 EUR dnes mnoho bank snížilo limity na výběr na pouhých 200 EUR, tedy desetkrát méně než před virovou krizí. Banky to zdůvodňují tím, že lidé začali více platit kartami a už nepotřebují tolik hotovosti, jenže to je přesně obráceně. Lidé platí více kartami, protože bankomaty už nevydávají takové objemy hotovosti jako vydávaly před virovou krizí.

Je to snaha vyvolat diskusi o tom, jestli dříve bylo vejce nebo slepice, a jestli omezení výběrů z bankomatů je důsledkem toho, že lidé platí raději kartami, anebo je to příčina nedostatku hotovosti v bankomatech, což nutí lidí platit kartami. Hlavním cílem tohoto procesu je úplné zrušení hotovosti, aby banky a stát měly absolutní kontrolu nad každým člověkem. Hotovost je totiž o svobodě člověka, protože hotovost vám nikdo nemůže “vypnout” nebo “zmrazit”.

Obchody nemají na vracení drobných a omezují či ruší platby v hotovosti, nosatý FED se vymlouvá na moribundus

O situaci přímo na Floridě nás informovala naše stálá čtenářka a zpravodajka z Floridy, paní Karolína, která nám zaslala několik šokujících fotografií pořízených v obchodě 7 Eleven a v jedné pizzerii, kde zákazníky upozorňují, aby platili v hotovosti, pokud možno přesně, protože obchod nemá drobné na vrácení, anebo aby lidé platili kartami, tedy bezhotovostně. Na další fotografii vidíte, že kvůli nedostatků mincí na trhu obchod přijímá pouze bankovky do nominální výše 20 dolarů. Nedostatek hotovosti a mincí trvá v USA už několik měsíců a FED celou situaci eskaluje tím, že odmítá tisknout a razit nové peníze s výmluvou na COVID-19.

Obrázek z Floridy: Pozor!! Prosíme plaťte přesně nebo použijte platební karty. Kvůli nedostatku mincí nemáme jak vracet drobné.

Pokud by se něco takového stalo v jiné zemi, vedení FEDu by bylo zastřeleno za sabotáž národní ekonomiky. Jenže, FED dělá pouze přesně to, co je součástí plánu maskovaného pod rouškou hysterie okolo virové nákazy. Žádná krize nesmí přijít nazmar, a proto FED se snaží využít epidemiologickou hrozbu nafukovanou americkými levicově liberálními médii do absurdních rozměrů takovým způsobem, aby většinová americká veřejnost na hotovost úplně zanevřela a ze strachu z nákazy začala platit jenom bezhotovostně, především pomocí platebních karet nalinkovaných do chytrých telefonů.

Plaťte mobilem a pozvěte tak Velkého bratra přímo do svého bytu

Jistě jste si všimli, že v poslední době po vás Google a Apple chtějí, abyste si nalinkovali do mobilu svoji platební kartu a potom platili svým mobilem v obchodech, že prostě přiložíte svůj telefon k platebnímu terminálu místo své platební karty a platba proběhne. Placení mobilem se zdá jako skvělý nápad, protože nemusíte s sebou tahat plastové platební karty, což je výhodné ve chvíli, kdy jich máte víc, ale vy si je můžete nalinkovat do svého mobilu. Jenže, pozor! Jak mně upozornil administrátor, je v tom bezpečnostní hrozba.

Obchod 7 Eleven na Floridě upozorňuje, že kvůli nedostatku mincí je potřeba platit přesně v hotovosti, anebo platit bezhotovostně.

S každým zaplacením mobilem se totiž přenáší nejen informace o vaší kartě do terminálu, ale banka, Google či Apple a poskytovatel plateb se dozví i další tři údaje: Sériové číslo SIM karty, sériové číslo zařízení telefonu IMEI a údaj o držiteli telefonu podle jeho Google ID nebo Apple ID. Administrátor mi k tomu napsal, že tyto údaje potom Google, Apple a banka používají ke sledování člověka 24 hodin denně k monitorování platebních a pohybových návyků, které lze potom zkompilovat do XML souboru, vyexportovat a předat dál, např. některým orgánům, firmám, sociálním sítím, jednotlivcům, tajným službám atd. Pokud člověk nemá platební kartu v mobilu, operátor, Google, Apple a ani banka se k těmto údajům tak snadno nedostanou, tedy rozhodně ne tak snadno a už vůbec ne v jednom jediném XML souboru.

Konec hotovosti pod nějakou zdravotní záminkou už brzy i v Česku, je to jen otázka času

Představte si, že by ČNB řekla, že už nebude tisknout papírové bankovky a razit mince, protože kvůli COVID-19 je používání hotovosti rizikem přenosu viru. Roman Prymula je všehoschopný a jakmile se dozví, že FED v USA přestává tisknout hotovost a razit mince kvůli prý ochraně zdraví, můžete si vsadit, že dříve či později nařídí opatření na omezení používání hotovosti i v ČR, samozřejmě ve jménu ochrany zdraví lidu. Stejně tak si možná všímáte, že banky končí s posíláním SMS zpráv pro přihlašování do internetových bankovnictví a namísto toho tlačí zákazníkům aplikace do chytrých telefonů. Někdo si myslí, že je to snaha bank, aby se ušetřilo na platbách operátorům za SMS, ale to je nesmysl, protože ty náklady jsou dávno započteny v provozních nákladech banky, v úrocích, v poplatcích atd.

Pizzerie v Orlandu upozorňuje, že přijímá platby v hotovosti bankovkami jen do 20 dolarů, a to kvůli nedostatku mincí.

Jde o úplně něco jiného, o to samé, jako s těmi nalinkovanými platebními kartami do mobilu. Pokud máte v mobilu bankovní a přihlašovací aplikaci banky, tak v tom okamžiku banka s vámi žije v bytě a sleduje, kde se pohybujete, co děláte, co čtete, kam s mobilem chodíte, jestli sportujete a běháte, jestli se vozíte autem, nebo chodíte pěšky, do jakých obchodů chodíte, s kým se stýkáte. Tohle všechno umožňují bezhotovostní platby, aplikace a chytré telefony. Jenže, když použijete hotovost, nic z tohoto není možné. Banka nic neví, mobilní operátor nic neví, Google nic neví, Apple nic neví, nikdo nic neví. A právě proto FED přestává v USA tisknout a razit peníze. Šachová koncovka NWO právě dorazila. A pamatujte, do ČR to dorazí co nevidět!

Zdroj: 1

loading...