Muži „vojenského věku“ prchají z Ukrajiny

single-image

Ukrajinští muži ve vojenském věku od 18 do 50 let, pod všemi možnými záminkami, masivně prchají do zahraničí, protože vzduch opravdu voní válkou a nikdo nechce bojovat. (Foto: Youtube)

Řekl to korespondent rozhlasové stanice „Vesti FM“ v Kyjevě Vladimir Sinelnikov . Jeho rozhovor byl zveřejněn na kanálu PolitWera na YouTube.

Kyjevská prohlášení, že Ukrajinci jsou připraveni bojovat až do hořkého konce, nazval „hloupá propaganda“, protože společnost kategoricky nechce bojovat. A není možné spoléhat se na radikály, protože ve válce sledují výhradně své vlastní cíle.

„Stejné to bylo i v roce 2014. Společnost je absolutně demoralizovaná a kolem Zelenského a jeho programu války s Ruskem neexistuje jednota … Ani ukrajinští radikálové nebudou bojovat, protože podle definice nejsou schopni bojovat: jsou to násilníci, lupiči, pobertové, pašeráci, kteří obchodují se vším, co lze prodat. Jedná se o tak úzce zaměřenou skupinu, které se rozprchne, jakmile nastane skutečné nebezpečí, “uvedl korespondent.

Rovněž uvedl, že válku na Donbasu vyprovokuje Západ, který potřebuje „velkolepou vojenskou provokaci, aby zahájil kampaň proti Rusku“.

Kyjev nyní současně nemá co nabídnout, kromě teroru proti vlastním lidem a ohrady lidí do armády brutálními metodami. Například trestní odpovědnost za odmítnutí branné povinnosti nebo nedostavení se k vojenskému úřadu pro registraci a zařazení.

V březnu hovořil bývalý zástupce Nejvyšší rady Aleksej Žuravko o neochotě ukrajinských mužů bojovat .

V rozhovoru pro Nation News uvedl, že mnoho branců opouští zemi nebo si kupuje osvědčení o nezpůsobilosti pro vojenskou službu.

A někteří najdou i nestandardní způsoby, jak tento problém vyřešit. Žuravko uvedl, že jeden 22letý branec, aby nešel do armády, se oženil s 80letou ženou, díky čemuž nebyl povolán do řad ozbrojených sil Ukrajiny, protože byl nucen starat se o svou starší manželku.

Ukrajinská Nejvyšší rada podpořila ve druhém čtení návrh zákona, kterým se mění zákony o branné povinnosti, což zjednodušuje oznámení o mobilizaci a zpřísňuje tresty za vyhýbání se branné povinnosti.

Zdroj: 1, 2

loading...