Lukašenko: Prohlášení Merkelové o otravě Navalného je fake. Mám důkaz

single-image

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko informoval ruského premiéra Michaila Mišustina o odposlechu rozhovoru mezi Varšavou a Berlínem. Podle něj prohlášení Merkelové o otravě Navalného bylo zfalšováno a slíbil předat nahrávku. (Foto: Wikimedia)

„Když jsem sledoval ruské události, všiml jsem si, že oni – Západ – mají nový trik. Opět Novičok, opět otrava. Musím vám říct, že včera nebo předevčírem, přesně si to nepamatuji, před projevem Merkelové (řekla, že Navalného chtěli umlčet), jsme zachytili rozhovor. Chápeme, že Varšava mluví s Berlínem. Dva abonenti jsou ve spojení. Zachytila to naše elektronická vojenská rozvědka. Poněvadž jsou tam (na západních hranicích Běloruska) rozmístěny jednotky a jsme samozřejmě v konfrontaci s NATO i v rádiové sféře. A zachytili jsme zajímavou konverzaci, která (dám vám ji přečíst, připravíme ji a pošleme FSB) jasně naznačuje, že se jedná o fake. K otravě Navalného nedošlo,“ prohlásil Lukašenko v Minsku během setkání s Mišustinem.

Běloruský prezident rovněž varoval ruského předsedu vlády, že Západ připravuje „špinavé triky“ vůči Ruské federaci před regionálními volbami v zemi.

„Ještě jeden citát (z rozhovoru mezi Berlínem a Varšavou, o jehož zachycení informoval Lukašenko – pozn. red.): „Navíc v blízké budoucnosti budou mít volby, hlasování v regionech Ruska.“ To znamená, že (Západ – pozn. red.) ví, že v Rusku se budou konat volby a je nutné před nimi provést nějaký špinavý trik. Myslíme si, že přijdou s něčím jiným. Tady je jejich styl, jejich tvář,“ řekl.

Šéf ruské zahraniční rozvědky Sergej Naryškin v souvislosti se slovy Lukašenka uvedl, že pokud prezident Běloruska udělal takové prohlášení, znamená to, že má k tomu důvod. Také nevyloučil, že celá situace s Navalným je provokací ze strany západních tajných služeb.

Zdroj: 1

loading...