Depardieu hovořil o Putinovi: „Nikdy jsem před sebou neviděl netvora“

single-image

Slavný herec Gérard Depardieu v programu francouzského kanálu Canal + uvedl, že se nechtěl setkat s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. (Foto: Flickr)

Přičemž se opakovaně setkával s ruským vůdcem Vladimirem Putinem.

„(Francouzského prezidenta Emmanuela Macrona) jsem nikdy nepitkal. Zavolal mi dvakrát nebo třikrát … ale řekl jsem:„ Ne, opravdu nechci (setkat se). To není můj svět … Nevolil jsem ve Francii, volil jsem v Rusku, na ruském velvyslanectví,“ řekl herec.

Poznamenal, že „Rusko moc dobře nezná“„Zbožňuji Rusy, zbožňuji jejich literaturu, hudbu, kulturu. Ale zároveň vím, že je to obtížná země, těžká,“ dodal Depardieu.

Podle umělce jednoho dne „telefonoval (prezident Ruské federace Vladimir) Putin a řekl: „Gerarde, přijeď. Poslal mi letadlo … Dal mi pas“, pokračoval. Ruský prezident Vladimir Putin 1. ledna 2013 podepsal dekret o udělení ruského občanství Depardieu.

Depardieu poznamenal, že se někdy setkává s ruským vůdcem a „hodně se s ním směje“, ale „nevidí ho každé tři nebo čtyři měsíce“.  „Vím, že si novináři myslí, že se jedná o netvora, ale nikdy jsem před sebou netvora neviděl. Rusové jsou velmi šťastní. Dobře, to se nedá říct, ale ať jsem kdekoli byl či nebyl … Samozřejmě existují některé věci, které jsou nepřijatelné. Ale já jsem je neviděl,“ uzavřel umělec.

Zdroj: 1

loading...