O ruskou vakcínu proti koronaviru vyjádřilo zájem 40 zemí

single-image

Ruský fond přímých investic zaznamenal zájem o ruskou vakcínu proti koronaviru ze 40 zemí světa. Její dodávky mohou začít již v listopadu tohoto roku. Uvedl to ředitel Ruského fondu přímých investic Kirill Dmitrijev. (Foto: Qazet.at)

Účastníci pátečního online briefingu byli požádáni, aby se vyjádřili k výrobě a dodávkám ruské vakcíny do dalších zemí, zejména do Brazílie, Egypta, Indie, Uzbekistánu, Mexika, Argentiny, Vietnamu, Izraele a dalších.

„Na základě úžasné práce, kterou odvádí Gamalejův ústav, vidíme zájem ne z 20 – 30 zemí, ale ze 40 zemí, včetně nákupu vakcíny a včetně všech zemí, které jste nyní uvedli,“ sdělil Dmitrijev.

Podle jeho slov je nyní velká pozornost věnována tomu, že výrobní kapacity v Rusku budou nejprve sloužit pouze ruskému trhu.

„Zaměřili jsme se na to, abychom již v listopadu tohoto roku byli schopni dodávat vakcínu, vyrobenou za hranicemi Ruska, na zahraniční trhy, a to díky té výborné technologii, kterou vyvinul Gamalejův ústav,“ dodal Dmitrijev.

Zmiňme, že ruskou vakcínou se nechal naočkovat ruský ministr obrany Sergej Šojgu, stejně jako moskevský starosta Sergej Sobjanin.

Zdroj: 1

loading...