L’Oreal odstraní ze svých produktů slova jako „bělení“

single-image

Francouzský kosmetický gigant L’Oreal uvedl, že ze svých produktů pro péči o pleť odstraní slova jako „bělení“, což je krok, který přichází uprostřed globálních protestů proti rasismu vyvolanému smrtí George Floyda ve Spojených státech.

Společnost uvedla ve svém prohlášení, že „se rozhodla odstranit ze všech svých produktů slova bílé, bělení, jasný, světlý, zesvětlení.

Rozhodnutí společnosti L’Oreal následuje po podobném kroku anglo-holandské firmy Unilever. Ty jsou mezi řadou společností, které se dostaly pod palbu kritiky v důsledku smrti George Floyda po jeho zatčení v Minneapolis.

Začátkem tohoto měsíce společnost L’Oreal napsala na Twitteru, že „stojí v solidaritě s černošskou komunitou a je proti jakékoli nespravedlnosti. … Stojí za to o tom mluvit.“

Příspěvek vyvolal negativní reakci od lidí, kteří vidí obchodní model společnosti a reklamu jako zaměřenou na bílé spotřebitele.

Anglická modelka Munroe Bergdorfová obvinila společnost z pokrytectví, že jí před třemi lety vyhodila.

Bergdorfová byla v roce 2017 propuštěna jako první transgenderová modelka u společnosti L’Oreal za to, že odsoudila údajné „rasového násilí bílých lidí“.

Zdroj: 1

loading...