Byl Protasevič obětován svými „soukmenovci“? Podívejte se na přepis situace minuta po minutě…

single-image

Nové informace poskytnuté běloruskými orgány a celostátní televizí ukazují, že Roman Protasevič byl s největší pravděpodobností uvězněn díky jeho  „soukmenovcům“ , kteří ho poslali přímo do „vlčí tlamy“ v Minsku. (Foto: Youtube)

Proto aby sloužil jako obětní oběť, aby se ospravedlnily nové sankce EU proti Bělorusku. Konečným cílem bylo dostatečně zhoršit ekonomickou situaci země, aby bylo možné znovu zahájit protestní hnutí proti Lukašenkovi.

 prvním článku o tomto případu bylo uvedeno  podezření, že Bělorusko spadlo do pasti nastražené Ukrajino. Nakonec se zdá, že je to  vlastní tábor Romana Protaseviče (který je blízký Kyjevu a jeho západním kurátorům, protože cílem je dosáhnout v Bělorusku stejného scénáře puče jako na Ukrajině), který pomohl jeho dopadení aby posloužil jako oběť.

V každém případě se totak  jeví s ohledem na nejnovější informace zveřejněné běloruskými úřady prostřednictvím státní televize ONT.

V této 55minutové zprávě vyjdou najevo všechny lži západních zemí a tým, který stojí za pokusem o převrat v Bělorusku. Na základě informací, které všechny podporují videa, fotografie a výslech několika cestujících a samotného Protaseviče, je zde popsán vývoj dne 23. května 2021.

Časová osa nouzového přistání v Bělorusku a jak byl Protassevich uvězněn v jeho vlastním táboře

23. května 2021, 40 minut před startem , si Roman Protasevič povídá se svými „kolegy“ v online zprávách. Poprvé od chvíle, kdy se vydal na dobrodružství puče proti Lukašenkovi, říká, kam jde a jakým letem. V diskusním vlákně je však člověk, s nímž je v konfliktu (později zjistíme, že je to Daniil Bogdanovich).

  • Měl jsem osobní konflikt s jednou osobou, docela napjatý.“ Zejména v posledních několika dnech. Zpočátku jsme neměli žádné konflikty, a
  • Tato osoba tam byla také [v diskusi – poznámka redaktora] a tato situace se děje.“ Byl jsem ve vyšetřovací vazbě a neměl jsem žádné informace. Jedna z prvních věcí, o kterých jsem si myslel, že jsem byl podveden! Neříkal jsem to nikde [tam, kam jsem cestoval – pozn. Red.] , Ale jakmile jsem to řekl, ocitl jsem se v Minsku. Právě teď !  Přidán Protassevitch.

Pro něj má muž, s nímž je v konfliktu, vazby na „kybernetické partyzány“, skupinu hackerů, kteří provádějí hackerské útoky na webové stránky běloruských vládních agentur a kteří o bombě zaslali četná falešná upozornění.

Během svého výslechu také vysvětluje, jaké byly jeho vztahy s Franakem Viačorkou, členem atlantické rady, který je jádrem kanálu Telegram Nexta (který v loňském roce organizoval nepokoje v Bělorusku) a který radí Světlaně Tikhanovské. – prohlášený běloruský prezident).

  • Měli jsme dobré vztahy s Franakem Viačorkou .“ I natáčel Ti hannovska ï si to návštěvu do Atén. Všechno bylo v pořádku, pracovali jsme dva dny. Zaplatil mi kompliment. Odletělo to a za necelý týden se můj přístup ke mně dramaticky změnil. Mluvil jsem s ním a on mi řekl: musíme se podívat na vyhlídky na budoucí spolupráci   , “řekl Protasevič.

Během výslechu (viditelný ve videu kanálu ONT) Roman Protasevič kouří a dokonce se směje s mužem, který se ho ptá, když zmíní nabídku vyšetřovacího střediska, kde je: těstoviny s masem. Jsme velmi daleko od obvinění ze špatné zacházení a mučení, které nám poskytla všechna západní média! Protasevičovi se daří dobře, stejně jako jeho přítelkyní Sofií Sapegoové se s ním zachází dobře a výslechy probíhají v poměrně uvolněné atmosféře. Ale zpět k naší časové ose faktů.

23. května 2021 ve 12:25 hodin , zatímco letadlo Ryanair bylo stále ve vzduchu v oblasti Volyně na Ukrajině, dorazil na letiště v Minsku první e-mail s hrozbou bomby . E-mail byl odeslán z účtu vytvořeného pouze 9 dní před incidentem.

Screenshot e-mailu s bombovou hrozbou přijatého ve 12:25
Screenshot e-mailu s bombovou hrozbou přijatého ve 12:25
Screenshot e-mailu s bombovou hrozbou přijatého ve 12:25

Na rozdíl od toho, co bylo hlášeno v západních nebo prozápadních médiích , s pomocí do očí bijících lží od šéfa ProtonMailu a samotné společnosti (který tvrdil, že Bělorusko dostalo pouze e-mail ve 12:56, zveřejněné dokumentačním střediskem Webové stránky , a ne e-mail ve 12:25, který také dostalo letiště ve Vilniusu), bombová hrozba nebyla přijata poté, co se řízení letového provozu v Minsku obrátilo na pilota společnosti Ryanair, ale dlouho předtím. E-mail ve 12:56, který dostala všechna západní média, byl až druhým zaslaným na letiště v Minsku!

Screenshoty e-mailu ve 12:25, které dostalo letiště v Minsku, poskytují neklamný důkaz, že ProtonMail a jeho ředitel otevřeně a vědomě lhali, aby ublížili Bělorusku. Což ukazuje, že tato společnost je na rozdíl od toho, co tvrdí, něco jiného než neutrální.

Po obdržení e-mailu s bombovou hrozbou a navzdory nesrovnalostem (jako jsou podané žádosti) použijí letištní úřady mezinárodní postup stanovený v takových případech a považují hrozbu za skutečnou.

Ve 12:30 varoval dispečer letového provozu pilota letu společnosti Ryanair před hrozbou a doporučil mu odklonit se do Minsku. Zpráva ONT dokonce poskytla zvukový záznam z jejich diskuse, který potvrdil písemný přepis poskytnutý běloruskými úřady.

Bude trvat 17 minut a mnoho diskusí s dispečerem letového provozu, ale také s jeho společností, než se pilot přesměruje do Minsku, aby se rozhodl a uskutečnil nouzové volání. Na online stránkách pro sledování letadel pak let zčervená, aby signalizoval, že je v tísňové situaci.

Ve 12:47 hod . Letadlo společnosti Ryanair se otočil ojen 25 km od hranice a v Minsku zahájil přípravu na přílet letadla potenciálně nesoucího bombu.

Kapitán poté oznámil, že byli z bezpečnostních důvodů odkloněni do Minsku. Protasevič pak začne být hysterický, řekne letové posádce, že je nemožné, že nesmí přistát v Minsku. Říkají mu, že s tím nemohou nic dělat, protože je to rozhodnutí kapitána. Protasevič poté vezme hlavu do dlaní a řekne jim anglicky „  jste blázni, tam mě zabijí   “. Pokud takto zareaguje, je to proto, že od listopadu byl Protasevič v Bělorusku stíhán za organizování masových nepokojů, organizování akcí narušujících veřejný pořádek a podněcování k sociálním nepokojům. Kromě toho, že byl účastníkem pokusu o ozbrojenou revoluci, byl zařazen na seznam teroristů.

Tváří v tvář této katastrofě si Protasevič vezme telefon a notebook a pokusí se odstranit vše, co může: cloudové účty, kopie souborů atd.

Ve 12:56 byl na minské letiště zaslán e-mail s druhou hrozbou bomby se stejným textem a ze stejné adresy ProtonMail jako první.

Screenshot e-mailu s bombovou hrozbou přijatého ve 12:56 hod.
Screenshot e-mailu s bombovou hrozbou přijatého ve 12:56 hod.

Ve 12:57 bylo běloruské ministerstvo pro mimořádné situace uvedeno do pohotovosti a připraveno na přistání letadla v Minsku. K zvládnutí krize bylo na letiště odesláno celkem 17 hasičských vozidel. Zpráva ONT dokonce ukazuje videa z palubních kamer v nákladních automobilech, kde lze jasně slyšet rozhovory mezi hasiči a dispečerem. Výstraha je brána vážně, nejde vůbec o představení, muži jsou tam posláni, aby řídili „letadlo v nouzi“.

V 13:04 byl vyslán Mig 29, aby se setkal s letadlem společnosti Ryanair, aby zajistil, že mu nehrozí únos teroristami na palubě do města Minsk nebo do nedaleké jaderné elektrárny. Na rozdíl od toho, co dokázala západní média říct, Mig29 vůbec nezasahuje Boeing, protože nemá čas se k němu dostat, než přistane. Mig 29 vždy zůstane v bezpečné vzdálenosti od něj, jak ukazují radarové snímky zobrazené během zprávy. Další Mig 29 také doprovodí let společnosti Ryanair na dobrou vzdálenost, když odlétá do Vilniusu.

V 13:15 zahájil let společnosti Ryanair přistávací proceduru. Konečně letadlo zastaví na malé dráze v mezeře na letišti (aby neohrožovalo lidi ) ve 13 hodin 24 .

V 13:38 cestující začínají v malých skupinách vystupovat z letadla a pokládají svá zavazadla na zem, aby mohlo být ověřeno, že nenesou bombu. Po kontrole cestující nastoupí do autobusů. Odminovači nenajdou nic.

Ve 2:02 hod. Byl Protasevitč jedním z posledních cestujících, kteří opustili letadlo kvůli prohlídce. Jeho věci jsou prohledány, pes nereaguje a sám nastoupí do autobusu. Jak vysvětluje, řekl Sofii Sapegové, aby se mu vyhýbala a nepokoušela se s ním komunikovat, a tak doufal, že nebude zatčena.

Ve 14:27 byli všichni cestující prohledáni a nastoupili do autobusů, které odjely na letiště, aby bylo možné rentgenovat veškerá zavazadla. Neznámá osoba poté vyfotografovala Protaseviče a poslala jej běloruské opozici (a bezpochyby přímo Franakovi Viačorkovi, viz níže).

Ve 2:29 hodin všichni cestující vstupují do budovy letiště a seřadí se, aby prošli celní kontrolou.

Ve 14:35 byl Protasevič stále ve velmi pomalé frontě. Navzdory zjevné nervozitě ho běloruské bezpečnostní síly stále neznepokojují.

Roman Protassevich ve frontě na letišti v Minsku - Bělorusko

Tehdy Franak Viačorka zveřejnil tweet s oznámením, že Bělorusko uneslo let společnosti Ryanair, aby zastavilo Romana Protaseviče, přičemž jeho fotografie byla pořízena v autobuse.

Tweet od Franaka Viačorky, publikovaný v 14:35:

  •  Naléhavě!“ Režim přistál s letadlem Ryanair spojujícím Atény s Vilniusem za účelem zatčení slavného běloruského novináře Romana Protaseviče. V Bělorusku riskuje trest smrti. Bělorusko se zmocnilo letadla a vystavilo cestující nebezpečí, aby potlačilo protivníka.  „

Tuto zprávu pak rychle zachytí telegramové kanály běloruské opozice, které otevřeně oznámí, že byl zatčen Roman Protasevič.

Zprávy, které obíhaly opoziční kanály telegramů

Zprávy, které obíhaly opoziční kanály telegramů

Ve 14:48 zveřejnila Svetlana Cichanouska na svém telegramu příspěvek o Protasevičově zatčení. Ale v tuto přesnou chvíli je Protasevič stále ve frontě a nikdo na letišti v Minsku neví, že tam je! Docela zvláštní, že?

Příspěvek od Svetlany Tikhanovské

Příspěvek od Svetlany Cichanouské

Ve 14:53 si Roman Protasevič klidně rentgenoval svá zavazadla. Za 18 minut však měli zaměstnanci běloruského ředitelství pro organizovanou kriminalitu čas přečíst zprávy z opozičních kanálů Telegramu oznamující, že Protasevič byl na letišti v Minsku zatčen, a rozhodnout k ověření informací. Teprve poté a díky informacím zveřejněným Franakem Viačorkou, které šířily opoziční kanály Telegram, běloruská policie Protaseviče zatkla .

Zatčení římského Protasseviče na letišti v Minsku - Bělorusko

Zatčení římského Protaseviče

Docela zvláštní chování opozice, která svými falešnými oznámeními usnadňovala skutečné zatčení Protaseviče. Ale proč obětovat vojáka Protaseviče, proč z něj udělali obětního beránka tím, že ho vydají do Běloruska?

Protasevič sám nevědomky uvádí důvod. Během svého výslechu ve skutečnosti prohlásil, že svým „kolegům“ řekl, že je zbytečné zahajovat nové demonstrace, protože situace se k tomu nehodí, že ekonomická situace bude muset být mnohem příznivější. .

  • Diskutoval jsem o protestech se svými kolegy.“ Řekl jsem, že jsme se museli vzdát akcí na ulici jako předtím, tak, jak jsme to udělali. Protože v tuto chvíli prostě neexistuje protestní hnutí. Teď nemůže být. Když jsem byl ve Vilniusu, jsem řekl otevřeně: ou muset počkat, až se ekonomická situace zhorší. Když jsou lidé připraveni vyrazit do ulic, ne proti posledním volbám nebo násilí policie, ale v zásadě za misku polévky,   “řekl běloruským vyšetřovatelům.

Současně chtěla EU přijmout nový soubor sankcí proti Bělorusku, ale několik zemí se kvůli nedostatku závažných důvodů k tomu nechtělo připojit.

Další znepokojující skutečnost, 19. května na opozičním kanálu Belsat, jeden z řečníků řekl, že se situace v Bělorusku změní 25. května. Čtyři dny před Protasevičovým zatčením člen opozice oznámil, že něco změní situaci v Bělorusku, a to ještě před přijetím sankcí proti zemi.

Roman Protassevich váží všechno na běloruské „opozici“ a dělá svou mea culpa

Když jsem dokončoval tento článek, běloruský veřejnoprávní kanál ONT publikoval rozhovor (přes hodinu a půl) s Romanem Protasevičem! Dodávám vám ty nejdůležitější kousky.

Roman Protasevč začíná tím, že s tímto rozhovorem souhlasil a nebyl k tomu nucen. Stejně jako při svých výsleších je uvolněný a pravidelně se směje. V něm vysvětluje, jak vnímá potenciální reakci svých bývalých „kolegů“ na tento rozhovor.

  • Jsem si jistý, že mnozí odsoudí, že podpůrné akce nebudou k ničemu, . Ale je mi úplně jedno, co říkají. Já jsem tady a teď jsem připraven udělat cokoliv, abych napravit své chyby. Sledoval jsem svůj nápad a své přesvědčení. Čím více se snažil jsem dát si pozor , co jsem dělal , a ne přemýšlet o vzniku a původu peněz, tím více věcí se zhoršuje   , „.

Poté se vydá na skutečné vyznání.

  • Byl jsem jedním z lidí, kteří naléhali na lidi 9. srpna.“ Když jsem byl obviněn, okamžitě jsem přiznal svou vinu podle článku 432 trestního zákoníku Běloruské republiky: Organizace nezákonných hromadných akcí. Přiznal jsem všechno. Poté jsem si uvědomil, že výzvy, které jsem vyslal, ve skutečnosti vyvolaly nekontrolované nepokoje. A tři dny žil Minsk v chaosu,

Zdroj: 1

loading...