Bohatí Číňané se ukrývají před koronavirem na evropských hradech

single-image

Podle South China Morning Post se evropské zámky ve Francii, Itálii a dalších evropských zemích staly oblíbeným artiklem mezi bohatými investory z Číny. (Foto: Wikimedia)

Jak článek vysvětluje, lidé s prostředky v nich našli soukromí a prostor potřebný během izolace v době koronaviru.

Hradní nemovitosti v Evropě jsou oblíbeným majetkem mezi bohatými investory, včetně Číňanů, píše South China Morning Post podle  slov obchodních agentů. Disney filmy je proslavily a pandemie koronaviru zvýšila potřebu soukromí v prostorných pokojích. Lodovico Pignatti Morano, řídící partner mezinárodní realitní kanceláře Sotheby’s International, zdůrazňuje, že za poslední rok „kvůli karanténě“ „poptávka výrazně vzrostla “.

Jak uvádí SCMP, hrady jsou mezi asijskými kupci novým fenoménem, protože v čínském regionu obvykle neexistují. Ceny se podle agentů liší v závislosti na umístění, velikosti a stavu budovy. Takže v Itálii budete muset zaplatit 7–20 milionů euro za svůj vlastní hrad, ve Francii – od 700 000 euro do 50 milionů euro, a ve Skotsku nabídky začínají na 225 000 GBP a končí na 8 milionech GBP.

Jak Morano řekl novinám, „mezi kupci nemovitostí v Itálii je mnoho Tchajwanců, kteří jsou přitahováni „jedinečností vlastnictví hradu“. Přitahuje je tradiční vzhled hradu s věžemi, hradbami, cimbuřím a příkopem,“ řekl, zatímco někteří se ptají na tradiční paláce s moderním vybavením, tělocvičny, bazény a domácí kina, aby se nevzdali obvyklého způsobu života. Pokud jde o ty, kteří chtějí investovat do nemovitostí, obvykle kupují hrady s vinicemi a ovocnými stromy v Toskánsku v severní Itálii, aby si pak mohli za nízké náklady vyrobit vlastní víno a olivový olej.  

„Trh se zámky zaznamenal v posledních letech obnovený zájem, který přilákal místní i zahraniční kupce, kteří hledají autentičnost a francouzské umění žít, “ řekl pro SCMP Alexis Kake, šéf realitní kanceláře Engel & Volkers Paris. Poukázal na to, že jeho klienty jsou převážně Číňané, Američané a Jihoameričané, ale existují i Evropané, z nichž 60% jsou Francouzi. Zároveň si čínští občané, kteří pocházejí z Číny, nejčastěji volí kombinaci krásného hradu a vinice s „dobrou pověstí nebo silným potenciálem“.   

Některé zámky, jak uvádí South China Morning Post, lze přeměnit na hotely s polopenzi. Ti, kdo utrácejí peníze na restaurování památek ve Francii, mají nárok na snížení daní v rámci vládní iniciativy na zachování architektonického dědictví země.

Zdroj: 1

loading...