Americká mluvčí odmítla odpovídat ruským novinářům. Přišla okamžitá reakce z Ruska

single-image

Oficiální mluvčí Ministerstva zahraničí věcí Spojených států amerických odmítla brífinku pokračování diskuse s ruskými novináři. Píše o tom ABC News.

Loading...

„Vy jste z Ruska? To říká vše! Já pokračuji dál,“ řekla Nauertová.

Američtí novináři se zastali ve čtvrtek svých ruských kolegů na brífinku Ministerstva zahraničí USA poté, co je mluvčí Heather Nauertová obvinila z práce pro ruskou vládu a odmítla odpověď na položenou otázku.

„Odváží-li se MZV USA ještě jednou nazvat naše novináře přítomné na brífinku novináři z Ruska a kvůli tomu odmítnout rozhovor, uděláme to, co jsme slíbili: zřídíme speciální místa pro novináře z USA. Je to nepřípustné chování,“ řekla Zacharovová.

Upřesnila, že to bude uděláno v tiskovém středisku MZV, na brífincích a tiskových konferencích. „Speciální místa, aby teď i vaši novináři pocítili, jaké to je,“ zdůraznila.

Mluvčí MZV poznamenala, že nelze rozlišovat zpravodaje podle země a národnosti.

„Jsou to novináři, kteří dělají svoji práci. Ano, mají národnost. Přišli samozřejmě z Ruska. Ale nesmíte je odmítat kvůli jejich občanství,“ řekla Zacharovová.

Vyslovila zároveň vděčnost americkým novinářům, kteří hájili právo ruských kolegů na to, aby se vůči nim chovali jako vůči ostatním.

Loading...
loading...

Podělte se o svůj názor

Your email address will not be published.