Olympijský zlatý vítěz má i zlaté srdce. Díky jeho snaze byl ukončen provoz psí farmy na maso v Jižní Koreji

single-image

O tom jsme vás už informovali v článku, ve kterém jsme poukazovali, že i během olympiády jatka v Jižní Koreji zabíjejí miliony psů.

Na tento problém poukázal také americký lyžař Gus Kenworthy, který se zúčastnil olympiády v Pchjongčchang. Díky jeho vlivu se mu podařilo ve spolupráci s organizací Humane Society International zavřít jihokorejskou farmu na psí maso, což z něj udělalo skutečného hrdinu, píše server Ladbible.

Ve svém Instagramovom postu Gus vysvětlil svůj postoj k situaci.

„Mým úkolem není uplatňovat západní zvyky v této zemi, ale způsob jakým zde bylo s těmito zvířaty zacházeno je absolutně nelidský a žádná kultura by neměla podporovat krutost na zvířatech.“

Díky němu a HSI se tak podařilo zachránit více než 90 psů. Chlupáčů, jejichž vytrhl z tragického osudu nyní čeká ve Spojených státech adopce. Jednoho z nich si přivlastnil i samotný Gus.

Jde o fenu huskyho a štěně dostalo jméno Beem.

„Nemohu se dočkat toho, jak jí dám ten nejlepší život,“ dodal Gus.

Toto však není první dobrosrdečný čin, který Gus spáchal. V roce 2014, tedy v době kdy se zúčastnil olympijských her v Soči, zachránil z ulice pět toulavých psů. Jeho tehdejší, dnes už bývalý přítel Robin MacDonald zůstal v té době v Rusku o měsíc déle, aby se o pejsky postaral. I přesto, že měli oba tyto příběhy šťastné konce, Gus poukázal na to, že v zemi se stále nacházejí miliony psů, které trpí v otřesných podmínkách očekávajíc jistou smrt.

V Jižní Koreji sice platí první zákon o ochraně zvířat od roku 1991, ale dosud se v této zemi neuplatnil takový, který by zakazoval zabíjení psů pro maso. V tomto případě tedy neexistují žádné regulace v tom jak bude pes zabit. Statistika z roku 2017 však říká, že počet psích farem se snížil během dvou let ze 17 tisíc na 2 800. Osud korejských psů je tak na dobré cestě.

This morning Matt and I had a heart-wrenching visit to one of the 17,000 dog farms here in South Korea. Across the country there are 2.5 million dogs being raised for food in some of the most disturbing conditions imaginable. Yes, there is an argument to be made that eating dogs is a part of Korean culture. And, while don’t personally agree with it, I do agree that it’s not my place to impose western ideals on the people here. The way these animals are being treated, however, is completely inhumane and culture should never be a scapegoat for cruelty. I was told that the dogs on this particular farm were kept in „good conditions“ by comparison to other farms. The dogs here are malnourished and physically abused, crammed into tiny wire-floored pens, and exposed to the freezing winter elements and scorching summer conditions. When it comes time to put one down it is done so in front of the other dogs by means of electrocution sometimes taking up to 20 agonizing minutes. Despite the beliefs of some, these dogs are no different from the ones we call pets back home. Some of them were even pets at one time and were stolen or found and sold into the dog meat trade. Luckily, this particular farm (thanks to the hard work of the Humane Society International and the cooperation of a farmer who’s seen the error of his ways) is being permanently shut down and all 90 of the dogs here will be brought to the US and Canada where they’ll find their fur-ever homes. I adopted the sweet baby in the first pic (we named her Beemo) and she’ll be coming to the US to live with me as soon as she’s through with her vaccinations in a short couple of weeks. I cannot wait to give her the best life possible! There are still millions of dogs here in need of help though (like the Great Pyrenees in the 2nd pic who was truly the sweetest dog ever). I’m hoping to use this visit as an opportunity to raise awareness to the inhumanity of the dog meat trade and the plight of dogs everywhere, including back home in the US where millions of dogs are in need of loving homes! Go to @hsiglobal’s page to see how you can help. #dogsarefriendsnotfood #adoptdontshop ❤?

Příspěvek sdílený gus kenworthy (@guskenworthy),

loading...