Matka Márie Troškové: Mojí dceři vyhrožují, bojíme se o ní

single-image

Po událostech posledních dnů nedostali policejní ochranu pouze vybraní novináři ale i samotná asistentka premiéra Fica Marie struskový vyplývá to z výpovědi její matky, kterou poskytla deníku Nový čas.

„Moje dcera musí být pod policejní ochranou, v izolaci, ani mi nedovolí s ní nyní komunikovat. Velmi se bojím o její život,“ řekla se slzami v očích matka Marie struskový, která do včerejšího dne pracovala na Úřadu vlády jako hlavní státní radní a asistentka premiéra Roberta Fica. Její matka také odhalila, že celé rodině v posledních dnech přicházejí tvrdé výhružné SMS-zprávy.

Struskový se v této věci rozhodla podat trestní oznámení. „Po tom, co se v médiích objevilo spojování jména Marie struskový s touto tragédií, se objevily několik případů vyhrožování její fyzickou likvidací. Proto jí byla přidělena policejní ochrana tak jako více novinářům zainteresovaným v tomto případě,“ potvrdil tiskový odbor Úřadu vlády.

Podle posledního článku zavražděného redaktora Jana Kuciaka měla struskový obchodní styky s Antonínem Vadalom, podnikatelům italského původu, který měl mít kontakty na kalábrijskou mafii.

Marie struskový se nejdříve veřejnosti představila jako finalistka soutěže krásy Miss Universe 2007. Narodila se v Púchově a vystudovala Vysokou školu managementu v Trenčíně. V rodném městě si otevřela obchod s klenoty a šperky. Od srpna 2011 do června 2012 byla struskový podle Obchodního rejstříku společnicí ve firmě GIA Managment s. r. o., která věnovala široké paletě činností od donáškové služby, přes průzkum trhu až po odtahovou službu. Podle slov samotného Vadalu pro novináře Ivana Mega, v rozhovoru zveřejněném týdeníkem Trend byla struskový zaměstnankyní firmy a vybavovala běžné věcí související například s vývozem masa do Itálie.

Následně se měla seznámit s tehdejším poslancem za Směr-SD Vilémem jasan, jehož provázela jako asistentka v Národní radě. Pak její kariéra pokračovala na Úřadu vlády, kde získala pozici hlavní státní rádkyni a začala pracovat jako asistentka premiéra Roberta Fica.

loading...