Olympijský zlatý vítěz má i zlaté srdce. Díky jeho snaze byl ukončen provoz psí farmy na maso v Jižní Koreji
O tom jsme vás už informovali v článku, ve kterém jsme poukazovali, že i během olympiády jatka v Jižní Koreji zabíjejí miliony psů.
Na tento problém poukázal také americký lyžař Gus Kenworthy, který se zúčastnil olympiády v Pchjongčchang. Díky jeho vlivu se mu podařilo ve spolupráci s organizací Humane Society International zavřít jihokorejskou farmu na psí maso, což z něj udělalo skutečného hrdinu, píše server Ladbible.
Ve svém Instagramovom postu Gus vysvětlil svůj postoj k situaci.
„Mým úkolem není uplatňovat západní zvyky v této zemi, ale způsob jakým zde bylo s těmito zvířaty zacházeno je absolutně nelidský a žádná kultura by neměla podporovat krutost na zvířatech.“
Díky němu a HSI se tak podařilo zachránit více než 90 psů. Chlupáčů, jejichž vytrhl z tragického osudu nyní čeká ve Spojených státech adopce. Jednoho z nich si přivlastnil i samotný Gus.
Jde o fenu huskyho a štěně dostalo jméno Beem.
„Nemohu se dočkat toho, jak jí dám ten nejlepší život,“ dodal Gus.
Toto však není první dobrosrdečný čin, který Gus spáchal. V roce 2014, tedy v době kdy se zúčastnil olympijských her v Soči, zachránil z ulice pět toulavých psů. Jeho tehdejší, dnes už bývalý přítel Robin MacDonald zůstal v té době v Rusku o měsíc déle, aby se o pejsky postaral. I přesto, že měli oba tyto příběhy šťastné konce, Gus poukázal na to, že v zemi se stále nacházejí miliony psů, které trpí v otřesných podmínkách očekávajíc jistou smrt.
V Jižní Koreji sice platí první zákon o ochraně zvířat od roku 1991, ale dosud se v této zemi neuplatnil takový, který by zakazoval zabíjení psů pro maso. V tomto případě tedy neexistují žádné regulace v tom jak bude pes zabit. Statistika z roku 2017 však říká, že počet psích farem se snížil během dvou let ze 17 tisíc na 2 800. Osud korejských psů je tak na dobré cestě.