Proč nejsou v Praze vyvěšeny plakáty připomínající vrahy Mistra Jana Husa

single-image

Nedávno byla Praha zavalena obrovskými transparenty umístěnými na nejrůznějších pražských budovách a připomínající výročí popravy Milady Horákové. U portrétu popravené ženy byla jen dvě slova: Zavražděna komunisty. Buďme důslední. Dnes by Praha měla být zavalena jinými transparenty.  (Foto: Wallpaperfare)

V případě Mistra Jana Husa tomu tak není, třebaže je nápad na výzdobu města hodně podobný tomu, co Pražané nemohli přehlédnout v případě Milady Horákové.

Ještě k výročí popravy Milady Horákové se vyjádřil v televizi 5. července 2020 ve vysílané Partii Terezie Tománkové bývalý český prezident Václav Klaus. Podle něho je bez diskuse, že šlo o hrůzný čin, který je třeba si stále připomínat. Vyjádřil ale podiv nad tím, že připomínka této události se podobala chtěné a organizované kampani.

„Kladu si otázku, kdo se najednou vynořil po sedmdesáti letech a veleobjevil toto téma a řeší to způsobem, kterým se to dříve neřešilo, a co tím kdo sleduje,“ komentoval Václav Klaus podle něho nevěrohodné vyvěšování transparentů s podobiznou Milady Horákové a textem „Zavražděna komunisty“.

Podobný názor měli i další politikové a politologové  a nebyli to jen členové a příznivci KSČM. V některých komentářích zazněla nebo byla napsána upozornění, že nebylo zcela jasné, kdo tu kampań zadal,  z jakých prostředků byla hrazena a kolik stála.  Kdo ví,  proč při výročí obludné vraždy upálením Mistra Jana Husa se nenašli stejní aktivisté jako v případě popravené Milady Horákové. 

Zdroj: 1

loading...