Pompeo promluvil o možném zákazu TikToku v USA

single-image

Ministr zahraničí USA Mike Pompeo v rozhovoru pro televizní stanici Fox News prohlásil, že Spojené státy zkoumají možnost zákazu na území USA čínské aplikace TikTok. (Foto: Depositphotos / Josekube)

„Bereme to velmi vážně a tuto možnost rozhodně prozkoumáme,“ řekl Pompeo, když odpovídal na otázku moderátorky, jestli mohou USA prozkoumat možnost zákazu čínských sociálních sítí včetně aplikace TikTok, která už byla zakázána v Indii.

„Co se týče čínských aplikací instalovaných na mobilní telefony našich lidí, mohu vás ujistit, že Spojené státy udělají všechno, co je potřeba,“ řekl Pompeo.

Když odpovídal na otázku, jestli by doporučil instalovat na telefony TikTok, Pompeo řekl, že by doporučil tuto aplikaci užívat pouze v případě, jestli lidé chtějí, aby se jejich osobní údaje „ocitly v rukou Komunistické strany Číny“.

Dříve bylo v Indii zakázáno 59 softwarů včetně čínské sociální sítě TikTok, prohlížeče UC Browser a softwaru pro instant messaging WeChat. Na seznam se dostaly aplikace „poškozující svrchovanost a územní celistvost Indie, obranyschopnost Indie, bezpečnost státu a veřejný pořádek“.

TikTok je aplikace pro natáčení a sledování krátkých videozáznamů, která patří čínské společnosti ByteDance. Byla vydána v roce 2018 a je nejrozšířenější aplikací pro krátká videa v Číně a stává se stále populárnější i ve světě. 

Zdroj: 1

loading...