Jak si doma udělat perfektní kuřecí kousky jako z KFC?

single-image

Talentovaný 19letý kuchař Morgan Hipworth z australského Melbourne ohromil tisíce lidí poté, co sdílel na sociální síti TikTok virální video, ve kterém podrobně ukázal velmi jednoduchý recept toho, jak si doma připravit křupavé kuřecí kousky jako z KFC. (Foto: Depositphotos / Robson90)

K přípravě tohoto pokrmu totiž budete potřebovat kuřecí prsa, podmáslí a různé sušené přísady, jako jsou například kukuřičná mouka, paprika, česnekový a cibulový prášek, oregano, bazalka, hořčičný prášek a sůl.

A co s tím vším je třeba udělat? Kuchař navrhuje nakrájet kuřecí prsa na kousky o velikosti jeden nebo dva centimetry a pak je nechat po dobu půl hodiny marinovat v misce s podmáslím (cca 100 ml na jedny prsa) a špetkou mořské soli.

Zatímco se kuřecí prsíčka marinují, je třeba si připravit suchou směs v jiné misce, ve které spolu promícháme kukuřičnou mouku, pepř, bylinky a koření.

@morganhipworth

would you try my homemade popcorn chicken? 🤩 ##foryou ##cooking ##food

♬ original sound – Morgan Hipworth

„Dále je třeba vysušit kuře z podmáslí a položit ho do suché směsi,“ řekl Morgan Hipworth.

„Smažte to na rostlinném oleji do zlatova a křupavosti asi tři minuty. Kuřecí kousky pak vyjměte z pánve, položte na talíř nebo misku s papírovou utěrkou a přidejte velkorysé množství kuřecí soli. Boom, domácí křupavé kuřecí kousky jsou připraveny! Užijte si je,” řekl Morgan.

Jeho video od zveřejnění získalo přes 300 000 zhlédnutí. Stovky lidí přitom psaly, že se nemohou dočkat, až si jeho recept vyzkouší doma, zatímco jiní říkali, že jeho kuřecí stripsy vypadají stejně dobře jako verze KFC.

„Vypadá to úžasně! Teď se to určitě pokusím udělat,“ napsal jeden komentující.

„Děkuji za sdílení tohoto receptu. Ušetřil jsi mi ještě více peněz,“ napsal další uživatel.

Desítky sledujících, kteří recept vyzkoušeli doma, potvrdili, že kuře chutnalo opravdu lahodně, přičemž jedna žena řekla: „Absolutně ohromující. 10 z 10 a rodina si to opravdu užila.“

Zdroj: 1

loading...