Žádné analogy. Takto v Rusku odpověděli na americký článek o „tajné zbrani“

single-image

Tank T-14 Armata je posledním slovem ve světě obrněné techniky. Dnes početná technická řešení, která má tank, nemají žádné analogy. Prohlásili to v tiskové službě společnosti, která pracuje na tanku T-14 – v korporaci Uralvagonzavod.

Ve společnosti okomentovali článek amerického časopisu National Interest, který v pondělí napsal o „tajné zbrani“ T-14 — komplexu aktivní obrany Afganit, který je doplněn inovací a schématy, jež nikdo předtím neviděl.

„Tank Armata je unikátním bojovým vozidlem a technická řešení, která jsou použita při jeho vývoji, dnes nemají přímé analogy,“ uvádí Uralvagonzavod.

Ruský vojenský odborník Alexej Leonkov komentoval článek NI a zdůraznil, že tento materiál je částí informační kampaně, která dnes probíhá v západních zemích.

Cílem je vysvětlit politikům, proč je zapotřebí vyčlenit peníze na vývoj analogů Armaty, což vyžaduje značné rozpočtové výdaje.

Leonkov také zmínil, že v médiích je nyní kolem Armaty živo. V západních zemích se podle jeho mínění aktivně posuzuje otázka, jestli je zapotřebí tank nové generace, když stále slouží Leopardy, Abramsy atd. Nové projekty vyžadují peníze, aby tyto peníze získali, zbrojní lobby v západních zemích straší Armatou ty, kteří peníze mají, domnívá se expert.

Zdroj: 1

loading...