Zacharová: My ne, to Evropa zablokovala cesty k dialogu!

single-image

Rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg uvedl, že Evropská unie (EU) chce navázat dialog s Ruskem, ale Moskva zatím neprojevila žádný vzájemný zájem. (Foto: Youtube)

Ve svém projevu na rozhlasové stanici O-1 si šéf rakouské diplomacie stěžoval, že ruské vztahy s Evropskou unií jsou v současné době „napjaté a zatížené“.

„Jak se říká, tango se tancuje společně.“ Evropská unie chce dialog. Chceme kanály pro dialog, ale to vyžaduje reakci, že to chce i druhá strana, “řekl ministr.

Podle rakouského ministra v poslední době Evropská unie přijímá signály z Moskvy, které naznačují, že Ruská federace nemá náladu na dialog.

Po tomto prohlášení  následovala reakce Moskvy. Odpovídající komentář zveřejnila na svém Facebooku oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova .

Výroky rakouského ministra označila za nepravdivá a zdůraznila, že možnosti plodné spolupráce s Moskvou zablokovala sama Evropská unie.

„To není pravda. Rusko a EU se účastnily mnoha politických, humanitárních a hospodářských projektů. Byly však blokovány poté, co Brusel přijal protiruské sankce a nahradil dialog agresivní rétorikou, nepodloženými obviněními a dezinformačními kampaněmi, “napsala Zacharová.

Zdroj: 1

loading...