DailyMail: Rusko vyvíjí další tajnou novou hypersonickou raketu

single-image

Rusko plánuje v roce 2022 zahájit letové zkoušky nejnovější ruské malé nadzvukové střely vyvinuté domácími designéry v rámci vývojových prací pod kódem „Ostrota“. (Foto: Youtube)

Podle deníku může být raketa instalována na ruský nadzvukový stíhací bombardér Su-34 a bombardér s proměnným rozmítaným křídlem Tu-22M3. Očekává se, že letadla vyzbrojená těmito raketami se stanou součástí ruských nejaderných odstrašujících sil.

Tato zpráva přichází den poté, co prezident Vladimir Putin pohrozil, že cizím nepřátelům „vyrazí zuby“.

Podle ruských vojenských odborníků budou vyvíjené hypersonické rakety Ostrota umožňovat ruské armádě provádět účinné údery proti nejvíce chráněným cílům hypotetického nepřítele.

Umožní letadlům uvolnit cestu, zničit nepřátelské systémy protivzdušné obrany a učinit průlomy v zájmu strategických operací.

Informace o novém ruském vojenském vývoji již západní média aktivně pokrývají. Odpovídající materiál se objevil v britském vydání Daily Mail .

Autoři uvádějí, že nová ruská raketa je schopná obejít jakýkoli moderní systém protiraketové obrany a umožní útoky na nepřátelské cíle, které nelze odrazit žádnými jinými prostředky.

Rusko potvrdilo, že první ze čtyř závěrečných zkoušek hypersonické rakety Zircon, která byla uvedena v říjnu loňského roku, bude v červnu.

Zircon je „nezastavitelná“ řízená střela o rychlosti 6 100 mph, která má být uvedena do provozu příští rok.

Ostrota a Zircon doplňují již tak značný ruský raketový arzenál. Již má raketový systém Avangard s hypersonickým kluzným vozidlem, o kterém Putin tvrdí, že udeří „jako meteorit“ a je nezastavitelný jakýmkoli obranným systémem.

Zdroj: 1

loading...