Wall Street v panice. Stala se událost, která nemá obdoby. Tajný trik stoupenců Trumpa?

single-image

Zatímco v Evropě se v těchto dnech řeší hlavně virová a vakcinační hysterie, v USA se schyluje k mohutné burzovní krizi, která se brzy může přenést i do Evropy. Česká média zatím o skandálu mlčí, ale brzy se touto událostí začnou zabývat všechna média. K čemu vlastně došlo? (Foto:

Skupina několika tisíc Trumpových voličů a příznivců sdružených v investiční skupině WallStreetBets na sociální síti Reddit vyslyšela výzvu amerického prezidenta Donalda Trumpa a rozhodli se, že pomůžou americké ekonomice. Trump už před mnoha měsíci vyzval Američany, aby nakupovali akcie amerických firem, které potřebují pomoc, aby se podařilo zachránit pracovní místa, protože je to investice, která se vrátí dvakrát, jak v podobě profitu, tak i v podobě záchrany krachující firmy. Zkrátka šlo o to, že americký prezident vyzval k pomoci americkým firmám, které kvůli virové krizi kolabují.

Řetězec GameStop je v centru kauzy okolo krachu fondu, který vsadil přes 3 miliardy dolarů na jeho pokles

Na síti Reddit se vytvořila skupina několika tisíc drobných a středních investorů, kteří si předávali a sdíleli tipy na akcie zajímavých firem, které kvůli virové pandemii padaly dolů a ve vhodné chvíli za nízkou cenu akcie nakoupili. Prostě klasické investování v době krize, kdy se naskýtá ojedinělá šance dostat se za lacino k exkluzivním akciím známých firem, které by jinak v době mimo krizi byly velmi drahé a nedostupné. Tomuto způsobu nakupování se říká “Bull” (býk) a investor nakupuje akcie proto, že očekává růst firmy a růst akcií. Je to tzv. investování na růst akcií.

Na covidové krizi vydělávají hedgeové fondy astronomické zisky, o kterých laická veřejnost netuší. Krize a její pokračování a trvání se někomu vyplatí

Jenže, ve světě burzovního obchodování existuje ještě jeden a úplně obrácený svět, který spočívá v investování na pokles akcií. Tomuto investování se říká “Bear” (medvěd) a je to spekulace na budoucí pokles akcií firmy. V tomto oboru zbohatl i George Soros. Jedná se o investování na pokles a existuje skupina tzv. krátkodobých výnosových fondů, jinak též zvaných hedgeové fondy. Ty se specializují čistě na spekulaci a v době krize fungují jako supi, protože čím více firmy v ekonomice krachují, tím větší zisky hedgeové fondy generují.

Jak je to možné, to si teď vysvětlíme, protože předpokládám, že ve světě investic se mnoho lidí na alternativě neorientuje, ale pochopení funkcí hedgeových fondů je zásadní pro pochopení toho, k čemu právě došlo na Wall Street a komu vyhovuje Covid-19 a nekonečné lockdowny a krachy ekonomik. Po přečtení tohoto článku začnete možná Andreje Babiše, Igora Matoviče a další politiky v Evropě podezřívat, že sami mají možná své pozice v některých hedgeových fondech, které dolují mamutí zisky na kolabující ekonomice v důsledku umělé virové krize. Uvnitř hedgeových fondů se totiž generují obrovské peníze, které ovšem neodráží stav ekonomiky a růst trhu, ale jde de facto o činnost, které vede ke kapitalizaci na krizi jako takové.

Akcie GameStop začaly strmě stoupat v polovině ledna

Hedgeový fond je organizace investorů, kteří staví pozice (investují) na pokles kolabujících a krachujících firem na burze. Vybírají si firmy, které jsou v silné provozní ztrátě s nedostatkem hotovosti. Jakmile je firma vybrána, zástupce hedgeového fondu kontaktuje brokera na burze a nabídne mu peníze za zapůjčení akcií kolabující firmy. Tady pozor, je důležité zdůraznit, že hedgeový fond akcie firmy nekupuje, ale pouze si je půjčuje za určitý obnos. Hedgeový fond řekne firmě, že nemá o nákup akcií zájem, ale je ochoten zaplatit za jejich krátkodobé zapůjčení.

Firma nemá důvod návrh odmítnout, protože potřebuje provozní cash flow a zapůjčením akcií firma stejně nic neztratí. Krátkodobá zápůjčka je např. na 10 dnů. Jakmile hedgeový fond má dispoziční právo k akciím firmy, obratem ruky akcie prodá. Pokud se teď zarazíte, jak je možné prodávat půjčenou věc, tak je třeba upozornit, že na burze je to běžná věc a povolený instrument u veřejně obchodovaných akcií. Jakmile tedy hedgeový fond zapůjčené akcie prodá na burze, tak začne čekat.

Investice s pozicí na pokles ceny akcií jako prostředek mamutího zisku

Po celou dobu fond očekává, že upadající firma bude dále upadat a kolabovat. Cena akcií bude stále klesat. Po uplynutí několika dnů hedgeový fond akcie koupí zpátky za mnohem nižší cenu než byly předtím prodány, akcie vrátí zpátky do rukou kolabující firmy, a finanční rozdíl prodeje a zpětného odkupu půjčených akcií tvoří profit hedgeového fondu.

Akcie firmy tedy poklesly, ale hedgeový fond na poklesu vydělal ranec velkých peněz. Abyste to pochopili do důsledku, uvedeme si příklad. Hedgeový fond si půjčí 100 000 kusů akcií, jejichž úhrnná hodnota na trhu v době zapůjčení je 1 milion USD. Hedgeový fond za zápůjčku akcií na 10 dní zaplatí firmě 100 000 dolarů. To je poplatek za zapůjčení. Hedgeový fond po získání dispozice zapůjčené akcie obratem prodá na burze za aktuální hodnotu, tedy za 1 milion dolarů. A jakmile je prodáno, hedgeový fond začne čekat.

Během 10 dnů klesne cena 100 000 akcií firmy na burze z 1 milionu USD na pouhých 370 000 USD. Firma je prostě v krachu, kolabuje a akcie letí dolů. Přesně na toto čeká hedgeový fond. Jakmile se blíží konec zápůjčky akcii, hedgeový fond akcie z trhu odkoupí zpět za aktuální cenu 370 000 USD. Hedgeový fond akcie vrátí kolabující firmě a hedgeový fond si mne ruce, protože právě vydělal na rozdílu 530 000 USD, tedy původně prodal akcie za 1 000 000, mínus 100 000 platba firmě za zapůjčení akcií, mínus 370 000 za zpětný odkup akcií z trhu, tedy z toho rozdíl a profit 530 000 USD. Kdyby hedgeový fond namísto zápůjčky akcie nakoupil od krachující firmy, namísto zisku by teď fond byl ve ztrátě 670 000 USD.

Když krachuje firma s akciemi na burze, je to pro někoho důvod k pořádné oslavě

Za normálních okolností firma, resp. její akcionáři nikdy akcie nikomu nepůjčí, není k tomu důvodu, ale když firma krachuje, tak vydělají na kolabujících akciích alespoň peníze ze zápůjčky a investoři firmy tak de facto parazitují na vlastní firmě, ve které mají akcie. Je to hodně zvrácené, ale z hlediska trhu je to logické, investoři chtějí ze svých akcií vidět alespoň nějaké peníze a zisk, a když ten zisk negeneruje firma, nabídnou své akcie do zápůjčky hedgeovým fondům. Dokonce je to ještě drsnější, samotní akcionáři krachující firmy se stanou členy hedgeového fondu, a sami nabídnou fondu své akcie do zápůjčky, a to buď za poplatek, tedy získají peníze od fondu formou platby za půjčení akcií fondu, anebo poskytnou fondu zápůjčku akcií grátis, ale dostanou podíl na profitu z poklesu akcií na trhu po 10 dnech.

Hedgeový fond se k půjčeným akciím dostane obvykle 2 způsoby, buď se obrátí přímo na vedení firmy, kterému nabídne cash flow za zápůjčku akcií věřitelů firmy, potom se jedná o tzv. transparentní pozici, anebo fond potají oslovuje jednotlivé věřitele firmy, kteří disponují akciemi firmy, to je potom tzv. skrytá pozice. Hedgeové fondy, přestože mají často katastrofální reputaci jako supi, nabízejí akcionářům kolabující firmy alespoň nějaké peníze zpátky z jejich ztrátového zainvestování v hroutící se firmě.

V USA zákony omezují členství v hedgeových fondech jednatelům a členům představenstev veřejně obchodovaných společností, protože by šlo o střet zájmů, ale jakmile začnou akcie jakékoliv firmy padat, okamžitě okolo ní začnou poletovat hedgeové fondy s nabídkami cash flow za zapůjčení akcií. Jedná se tak o obrovské spekulační kasíno, které negeneruje žádné hodnoty, pouze surový profit ze spekulace. A teď to hlavní.

Čím větší krize na burze, čím větší propady firem, čím větší krachy akcií, tím větší a astronomické zisky hedgeových fondů. A jedním z nich na Wall Street je i Melvin Capital. Tomu teď podle informací hrozí krach a dluží přes 3 miliardy dolarů. A jak k tomu došlo? Jednoduše, podle slov předního makléře se o to postarala “banda degenerátů” s odkazem na drobné investory a voliče Donalda Trumpa, kteří jsou sdruženi ve skupině WallStreetBets na sociální síti Reddit.

Banda “degenerátů” od Trumpa přivedla na Wall Street legendární hedgeový fond na pokraj bankrotu kvůli pozicím na jednom jediném titulu

Hedgeový fond nese jedno značné riziko, kterým je nečekaný útok býků na pozice medvědů. A přesně k tomu došlo u akcií donedávna kolabujícího obchodního řetězce GameStop v USA [1]. Tento obchodní řetězec se desítky let zabýval prodejem počítačových a konzolových her na fyzických nosičích, jako jsou CD, DVD a BluRay disky, ale kdysi dávno to byly i diskety. Spolu s tím, jak se prodej her stává digitálním na internetu a nikdo už prakticky fyzické kopie nekupuje, tak společnost GameStop začala krachovat. Kdysi slavná značka se stala okamžitě terčem zájmu hedgeových fondů a i toho jednoho z největších, Melvin Capital.

Akcionáři krachující firmy začali půjčovat akcie za peníze hedgeovým fondům a ty začaly vydělávat velké peníze na trvalém pádu a poklesu akcií GameStop. To ale skončilo ve chvíli, kdy skupina investorů na Redditu se rozhodla v době krize mohutně nakupovat akcie oblíbených značek a GameStop byl první na ráně. Během doslova pár dnů a pár hodin vyletěly akcie GameStop nahoru o stovky procent, takže v polovině ledna se jedna akcie prodávala za 18 dolarů, ale včera to už bylo 345 dolarů a burza NASDAQ dnes na Wall Street oznámila, že zastavuje okamžitě obchodování s akciemi GameStop z důvodu podezření z nepřátelského útoku, podezření z domácího terorismu, a že věcí se musí zabývat okamžitě americký Kongres a FBI.

Domácí teroristé, degeneráti, extrémisté, spiklenci, možná jsou za nimi Rusové, prsty v tom má Trump… obvinění od makléřů z Wall Street neberou konce

Ihned poté unikla informace, že reakce NASDAQ přišla poté, co jeden z největších dárců volební kampaně Joea Bidena, hedgeový fond Melvin Capital, uzavřel svoji pozici na titulu GameStop se schodkem přes 3 miliardy dolarů a na Wall Street se okamžitě začalo proslýchat, že hedgeový fond je na pokraji bankrotu a ostatní hedgeové fondy v panice začnou uzavírat své vlastní pozice.

Analytici se tomu samozřejmě smějí, protože nejde o žádný terorismus, ale prostě o hromadný nákup akcií skupinou drobných investorů organizovaných na síti Reddit. Jenže NASDAQ má podezření, že tato organizace nebyla samovolná, že se mohlo jednat o nepřátelský útok cizí mocnosti, že to někdo organizoval, že není normální, aby “banda degenerátů” začala organizovaně nakupovat miliony akcií americké upadající firmy, na jejíž pokles má hedgeový fond Melvin Capital postavenou pozici za více jak 3 miliardy dolarů.

Takže, obchodování s akciemi GameStop bylo zastaveno a protože jde o Melvin Capital, sponzora Bidenovy kampaně, bude se vyšetřovat, jestli obyčejní Američané a degeneráti na Redditu nesledovali hromadným nákupem akcií GameStopu něco jiného, než jenom nákup akcií. Např. mohli sledovat poškození hedgeového fondu, který přispěl Bidenovi na kampaň. Panečku, to je argument jako noha! Ano, přesně takto to skončí ve chvíli, kdy obyčejní gójové začnou kazit businessy s pozicemi na úpadky firem, ze kterých potom profitují nosaté hedgeové fondy.

Jakmile si větší skupina gójů dovolí hromadným nákupem akcii zachránit padající firmu a tím přivedou na pokraj krachu hedgeový fond, potom je zle a musí se vyšetřovat, jestli nešlo o terorismus, jestli někdo úmyslně nechtěl potopit Melvin Capital. Řev a jekot z Wall Street je tak obrovský, že je jasné, že goyim se povedlo přivést na pokraj krachu fond, ve kterém mají investiční pozice vysoce postavené osoby Deep State.

Čím déle bude kovidová krize uměle prodlužována a lockdowny budou trvat, tím více se někdo nechutně napakuje v hedgeových fondech s pozicemi na krachy podniků

Na této události chci ukázat, že krize a krachy gójských firem jsou zdrojem obrovských zisků nosatých hedgeových fondů. Čím více firma krachuje, tím více zvyšuje tzv. profit margin hedgeového fondu na postavené pozici proti firmě. Problém ale nastává ve chvíli, kdy někdo do tohoto spekulačního kolotoče vhodí vidle a začne akcie kolabující firmy naopak hromadně nakupovat a tím zvyšovat jejich cenu. V tom okamžiku nastává situace, která by se dala přirovnat k vraždění jehňátek v přímém přenosu, protože ty pozice v hedgeových fondech staví lidé, kteří se přímo specializují na současnou a uměle vyvolanou covidovou krizi.

Bez lockdownů v USA a bez krachujících firem a businessů po celé zemi by nikdy nemohly hedgeové fondy jako je Melvin Capital generovat tak obrovské miliardové zisky, které generují již od jara loňského roku. A čím déle budou trvat lockdowny, tím více firem gójů v USA bude krachovat, tím více budou investoři těchto krachujících firem půjčovat akcie hedgeovým fondům, tím větší peníze hedgeové fondy budou generovat, čím déle lockdowny budou prodlužovány a obchody, firmy, hotely, motely, aerolinky, kina, letní a zimní resorty budou zavřené, tím lépe pro hedgeové investory. Proto se ozval ten řev na Wall Street, protože partička goyim investorů na Redditu do tohoto nosatého kolotoče vydělávání mamutích zisků na úpadku firem likvidovaných nekonečnými lockdowny vhodila vidle.

A hned slyšíte jekot, řev o terorismu, o spiknutí, protože někdo zvenčí, někdo, kdo není jejich, nějaká skupinka zdegenerovaných goyim, si dovolila začít hrát investiční hru proti jejich hedgeovému fondu s pozicí 3 miliardy USD na úpadek jedné americké firmy. Takové chucpe se totiž jen tak často na Wall Street nevidí. Teď už jenom si počkat, kdy někdo vykřikne, že za organizací nákupu akcií byli Rusové, Trump anebo extrémisté z alternativní pravice. Teď alespoň vidíte, proč musí lockdowny, zavřené obchody a zákazy vycházení trvat i nadále. Aby krachlo více firem, více podniků a více závodů, proti kterým postavily své pozice nosaté hedgeové fondy. Vystavěly pozice za stovky miliard dolarů, proti hotelovým řetězcům, proti aerolinkám, proti podnikům žijícím z cestování, z turistiky, proti automobilkám, proti koncernům, které nejvíce postihly lockdowny a uzávěry.

Zdroj: 1

loading...