Velvyslanectví Ruska dostalo od Američanů dopisy s omluvami za Bidena

single-image

Ruské velvyslanectví ve Washingtonu dostalo od Američanů dopisy s omluvami za prohlášení představitelů americké administrativy. Informoval o tom šéf diplomatické mise Anatolij Antonov. (Foto: Facebook)

„Chtěl bych vyjádřit hlubokou vděčnost občanům USA, kteří zaslali na adresu velvyslanectví dopisy na podporu rozvoje přátelských vztahů mezi Ruskem a USA. Mnozí z nich vyjádřili nesouhlas a omluvili se za nerozvážná prohlášení, která zazněla v poslední době z Washingtonu na adresu Ruska,“ uvádí se ve velvyslancově prohlášení na stránce diplomatické mise na Facebooku.

Antonov podotkl, že je potěšen postojem Američanů, kteří chápou, že se dialog mezi státy má budovat na základě vzájemné úcty a rovnoprávnosti. „Podobný přístup občanů USA svědčí o tom, že potenciál pro normalizaci styků mezi národy Ruska a USA se i nadále zachovává,“ dodal.

Velvyslanec rovněž vyjádřil naději, že americké úřady budou naslouchat svým voličům a zastaví směřování k „dalšímu ničení již tak nadměrně konfrontačních vztahů“.

Zdroj: 1

loading...