V Rusku byly zahájeny kontrolní prověrky bojové pohotovosti ozbrojených sil

single-image

V Ozbrojených silách RF byly zahájeny plánované kontrolní prověrky bojové pohotovosti, sdělil v úterý ministr obrany Sergej Šojgu. (Foto: Wikimedia)

„Vojáci vyšli na polygony za účelem provádění taktických, takticko-speciálních a dvoustranných cvičení,“ řekl ministr během porady v Národním centru řízení obrany.

Šojgu požádal své podřízené o „zajištění vysoké kvality kontrolních cvičení a bezpečnosti při pohybu vojenských ešelonů a vojenské techniky“.

Na ministerstvu upřesnili, že se v průběhu dubna uskuteční celkem 4048 cvičení různého rozsahu, z toho 812 dvoustranných cvičení, na 101 polygonech a 520 objektech výcvikové a materiální základny.

Prověrky se budou konat ve všech vojenských obvodech i v Severní flotile, stejně jako na dalekém severu, na Kurilských ostrovech a na Kamčatce. Zúčastní se jich všechny typy a druhy vojsk.

Současně prověří komise generálního štábu audit ve Východním vojenském okruhu. Hlavní akce bojového výcviku proběhnou na polygonech Cugol a Sergejevskij. V ostatních okruzích a v Severní flotile se kontrolní prověrky provádějí pod vedením velitelů jednotek.

Mezitím v pondělí v Lotyšsku začalo mezinárodní vojenské cvičení Iron Spear 2021 (Železné kopí 2021) za účasti vojáků zemí NATO.

Zdroj: 1

loading...