V Rusku byly dokončeny klinické testy vakcíny proti koronaviru. Chystají se už očkovat obyvatelstvo

single-image

Klinické studie vakcíny proti koronavirové infekci, vyvinuté centrem N. F. Gamaleji, skončily, prohlásil ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško. (Foto: Rawpixel)

„Klinická testování vakcíny proti infekci koronaviru, která byla vyvinuta institutem N. F. Gamaleji, byla dokončena,“ řekl Muraško novinářům v rámci odpovědi na otázku Sputniku, kdy budou klinická testování vakcíny oficiálně dokončena.

Uvedl, že nyní se připravuje balíček dokumentů pro registraci vakcíny.

Hromadné očkování proti nákaze koronavirem má být v Rusku zahájeno v říjnu.

„Plánujeme, že již širší (očkování), konec konců musíme postupně vstupovat do nového systému pomoci, bude to spíše v říjnu.“

Očkování proti infekci koronavirem v Rusku má být zahájeno od lékařů a učitelů, paralelně bude probíhat sledování těch, kteří dostali vakcínu, prohlásil ministr zdravotnictví.

„Po obdržení registračního osvědčení začnou být vakcíny aplikovány a budou stále probíhat paralelně (pozorování), začne se paralelně s očkováním zvláštních skupin – především lékařů a učitelů, a budou sledováni očkovaní pacienti,“ řekl Muraško novinářům.

Národní výzkumné centrum epidemiologie a imunologie N. F. Gamaleji provedlo klinické zkoušky vakcíny společně s ministerstvem obrany na základně vojenské nemocnice N. N. Burdenka. 20. července byla odtud propuštěna druhá skupina 20 dobrovolníků. Ministerstvo obrany zdůraznilo, že výsledky testů jednoznačně ukazují vývoj imunitní odpovědi u všech dobrovolníků, nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky, komplikace nebo nežádoucí reakce, nezazněly od nich žádné stížnosti na svůj zdravotní stav.

V Rusku bylo zaznamenáno 5462 nových případů koronaviru

Počet nových případů covidu-19 v Ruské federaci za den vzrostl o 5462 na 845 443, informoval novináře operační štáb pro boj proti šíření nákazy koronavirem.

„Za posledních 24 hodin byly v Rusku potvrzeny další případy nákazy koronavirem covid-19 – 5462 v 83 regionech, včetně 1356 (24,8 %), aktivně detekovaných bez klinických příznaků,“ uvádí se ve zprávě.

Za celou dobu pandemie bylo v Rusku registrováno 845 443 případů onemocnění.

Během 24 hodin zemřelo v Ruské federaci 95 lidí na covid-19, za celou dobu – 14 058. 13 lidí zemřelo v Moskvě, 9 v Petrohradě.

Během 24 hodin bylo 8 114 lidí v RF propuštěno z nemocnice po covidu-19, za celou dobu 646 524.

Pandemie infekce koronaviru covid-19 se rozšířila téměř po celém světě. Podle nejnovějších údajů WHO bylo infikováno celkem 17,1 milionu lidí, 668 tisíc z nich zemřelo.

Podle údajů Ministerstva zdravotnictví ČR bylo v Česku nakaženo celkem více než 16,5 tisíce lidí. Během pátku přibylo 197 nemocných, 34 se uzdravilo a jeden člověk zemřel. Aktuálně nemoc prodělává 4623 lidí. Celkem se uzdravilo 11 569 lidí. Covidu-19 podlehlo v ČR 382 osob.

Zdroj: 1

loading...