„Co mají tyto vojenské manévry znamenat?” Belousovová je znepokojena plánovaným přesunem americké armády přes Slovensko

single-image

Jak informuje ministerstvo obrany Slovenska, v nejbližších dnech je přes území SR plánován jeden přesun ozbrojených sil americké armády. Na tuto zprávu hned zareagovala na svém facebookovém profilu bývalá poslankyně Národní rady SR Anna Belousovová. Taková přítomnost amerických vojáků neslibuje totiž podle ní nic dobrého. (Foto: Joinbase)

Ministerstvo obrany SR upozornilo obyvatele Slovenska, že v období od 3. do 9. srpna 2020 je přes území SR plánován jeden přesun zahraničních spojeneckých ozbrojených sil. Konkrétně půjde o přesun amerických vojáků v doprovodu vojenské policie. Jak zdůrazňuje resort obrany, tranzit byl schválen ve smyslu opatření Úřadu veřejného zdravotnictví Slovenské republiky.

Dodává, že v témže období se na automobilových a železničních trasách také uskuteční přesuny techniky Ozbrojených sil SR.

Zpráva o tom, že se přes Slovensko bude přesouvat americká vojenská technika, znepokojila Annu Belousovovou.

„A hádejte, kterým směrem se bude armáda USA přesouvat? Na východ!“ zdůraznila bývalá poslankyně na začátku svého příspěvku na sociální síti.

Pozastavila se totiž na tím, že ve zprávě ministerstva obrany chyběla jedna zásadní informace, a to ta, která by alespoň naznačila, v čem spočívá potřeba tohoto vojenského přesunu americké armády přes slovenské území.

„Co tyto vojenské manévry po celém území Slovenska mají znamenat, to nám ministerstvo obrany zapomnělo říct,“ upozornila Belousovová.

Podle ní vyvolává v člověku jakákoliv přítomnost amerických vojáků obavy a špatný pocit.

„Přítomnost amerických vojáků ještě nikdy nikomu na světě štěstí nepřinesla,“ upozornila Belousovová.

loading...