V Indii bylo více než 350 lidí hospitalizováno kvůli neznámé nemoci

single-image

Více než 350 lidí bylo přijato do nemocnice ve městě Eluru v indickém státě Ándhrapradéš kvůli propuknutí neznámé nemoci, jeden z nich zemřel, uvádí India TV. (Foto: YouTube/ETV Andhra Pradesh)

Pacienti byli hospitalizováni se stížnostmi na závratě a epilepsii, náhlé mdloby, pěnu v ústech a třes.

Lékaři dosud nedokázali zjistit příčinu náhlého onemocnění, přestože provedli krevní testy a počítačovou tomografii mozku. Normální byl i rozbor mozkomíšního moku. Možná pomohou najít příčinu výsledky bakteriologické kultury.

Podle lékařských údajů bylo z nemocnice propuštěno již více než 180 lidí, přibližně 160 se ještě léčí.

„Většina pacientů se uzdravila, stav ostatních je stabilní. Připravili jsme 50 lůžek v ústřední státní nemocnici ve Vidžajavádě pro případ nutného převozu pacientů. Naše lékařské týmy pečují o každého pacienta,“ sdělil Kali Krishna Srinivas, ministr zdravotnictví státu Alla.

Do města byly vyslány týmy lékařů z Národního institutu výživy, Ústavu chemické technologie a Celoindického institutu lékařských věd, aby zjistily příčinu onemocnění.

Eluru navštíví také Jagan Mohan Reddy, hlavní ministr státu Ándhrapradéš. Předpokládá se, že bude hovořit s nemocnými a setká se s místními úředníky.

Zdroj: 1

loading...