US základnu Ramstein v Německu „probudil“ nahlášený raketový útok

single-image

V sobotu varoval systém sledování na americké letecké základně Ramstein v Německu hrozbu raketového útoku. Na základně, kde se nachází velitelství amerických vzdušných sil v Evropě, začal „cvrkot“, píše Fox News. (Foto: Picryl)

Podle zdrojů byl personál základny upozorněn reproduktory na „letecký útok“ a nutnost „najít úkryt“. V tomto ohledu tam po určitou dobu vládla„ nejistota“ ohledně povahy poplachu, dokud nezazněl koncový signál.

„Velitelské stanoviště letecké základny  Ramstein dnes dostalo prostřednictvím systému sledování oznámení o odpálení raket v Evropě. Velení okamžitě a přesně informovalo armádu ve městě Kaiserslautern v souladu s postupem,“ uvádí se v oficiálním prohlášení.

Zároveň tisková služba letecké základny poznamenala, že „později byl odpálení rakety uznáno jako součást cvičení, a nikoli jako skutečná hrozba“, a poděkovala velitelskému štábu za včasnou a přesnou reakci.

Co způsobilo spuštění varovného systému raketového útoku, je stále nejasné. Podle prohlášení ruského ministerstva obrany nicméně 12. prosince v rámci bojového výcviku ponorka s jaderným pohonem Vladimir Monomach otestovala čtyři mezikontinentální balistické střely, které byly vypuštěny z Pacifiku a zasáhly cíle v severozápadním Rusku,   uvedla agentura Associated Press.

Vedení NATO plánuje vytvořit v německém státě Porýní-Falc vesmírné středisko na letecké základně Ramstein, které se stane velitelským a řídícím centrem pro vesmír. V budoucnu se zde budou shromažďovat údaje o potenciálních hrozbách pro satelity. Je také možné, že vesmírné středisko bude následně rozšířeno na velitelské středisko obranných operací. Kromě toho se plánuje vytvoření analytického centra NATO, jehož aktivity budou zaměřeny na studium pphybů ve vesmíru.

Zdroj: 1

loading...