Toto je nemožné, Švýcaři nebudou dávat imigrantům dávky, rozhodli v referendu….

single-image

Obyvatelé Švýcarska už nechtějí vyhazovat své peníze na lidi, kteří pro jejich zemi nic neudělali. V referendu, které se konalo v kantonu Curich odhlasovali snížení dávek pro imigranty. Informoval portál Globe 24.

Referendum se uskutečnilo v neděli v kantonu Curich.

Návrh byl schválen většinou hlasů. Nový pozměňovací návrh zajistí, že žadatelé o azyl, kteří nemají nárok na status uprchlíka, ale jejichž vláda není schopna deportovat, již nebudou dostávat plnou sociální pomoc, ale pouze nouzové prostředky od vlády kantonu, uvádí Kronen Zeitung.

Odhaduje se, že v kantonu Curych žije 5300 neúspěšných žadatelů o azyl se „statusem F“, což znamená, že i když těmto lidem nebyla schválena žádost o azyl, nemůže je vláda deportovat zpět do jejich domovské země kvůli potenciálnímu nebezpečí.

Až dosud migranti se statusem F získávaly měsíčně okolo 900 švýcarských franků. Po novém dostanou každý měsíc pouze částku 360 švýcarských franků.
Kanton by tak podle odhadů mohl ušetřit až 10 milionů švýcarských franků.

Problematika sociálních dávek pro žadatele o azyl je horkým tématem iv sousedním Rakousku. Podle ministra vnitra Wolfganga Sobotky asi 90 procent žadatelů o azyl, kterým je žádost schválena, skončí na sociálních dávkách.

Sobotka se také postavil proti tomu, aby jeho země přijala více migrantů ze systému redistribuce Evropské unie.

Systém sociálního zabezpečení v Rakousku je podle něj již tak napjatý. Podle zprávy z minulého roku žadatelé o azyl dostali více peněz na sociálních dávkách než důchodci, kteří do systému přispívali celý svůj život.

Zdroj: 1

loading...