Česká televize přiznává cílené ovlivňování počasí nad Evropou

single-image

V ČT v jednom z dílů populárně naučného pořadu Planeta Věda na téma Ovládne člověk Klima? přiznala, že se běžně provádí ovlivňování počasí nad Evropou pomocí chemikálií. Tento fenomén je znám zejména v souvislosti s chemtrails. (Foto: Wikimedia)

Daniela Řezáčová z Ústavu fyziky atmosféry Akademie Věd ČR doslova uvádí: Ovlivňování počasí se provádí souborem postupů, které se souborně označují jako umělá infekce oblaků.

Do mraků, které je třeba rozpustit, nebo vypršet se ze země dopravují mikroskopické částice látek, které nastartují reakce se žádoucím účinkem.

Daniela Řezáčová: Částice se do mraků dopravují letecky na křídlech letadel, kde jsou umístěny rozprašovače dýmu, který obsahuje mikroskopické částice. Nebo raketami země-vzduch nebo dělostřeleckými náboji, které vystřelujeme do horních partií oblaků a tam po explozi se musí vyprodukovat velké množství těchto částic. Nejjednodušším a nejméně účinným jsou pozemní generátory.

Mraky se infikují různými chemickými látkami z různými účinky. Někdy se mraky z letadel práškují jodidem stříbrným. Díky tomu se v mracích začnou tvořit ledové krystalky, které zafungují jako zárodky větších kapek deště. Jodid stříbrný má podobnou strukturu jako led. To způsobí, že se mrak vyprší dříve. Jako urychlovač deště zafunguje obyčejná kuchyňská sůl (chlorid sodný) a nebo taky granule suchého ledu.

RNDr. Anna Strunecká v samostatné přednášce na téma Co dělá chemtrails s vašim mozkem objasňuje vědecky prokázané škodlivé důsledky použití oněch chemických částic, které výše obdivuje Řezáčová. O proti práci paní RNDr. Strunecké se členové AVČR ještě hlouběji důsledky svého počínání příliš nezabývali. Prý proto, že neexistují relevantní data.

Původní reportáž je stále k dispozici v archivu České televize.

Zdroj: suenee.cz

loading...