Syrský militant promluvil o připravované provokaci s cílem amerického leteckého útoku

single-image

Bojovník ilegální ozbrojené skupiny Magavir al-Saura, jejíž tábor se nachází na území syrské zóny Al-Tanf, která je kontrolována Američany, uprchl a vzdal se vládním vojskům. V rozhovoru s novináři uvedl, že skupina pořádala provokace proti syrské armádě, aby poskytla americké armádě záminku k útoku na její pozice. (Foto: CENTCOM.mil)

„Věděli jsme, že Američané vyslali do vzduchu dvě ze svých letadel. A kdyby syrská vojska zahájila střelbu na naši skupinu, tato letadla by na ně zaútočila,“ vysvětlil Hasan Abdul Atra.

Podle jeho slov měla skupina bojovníků zajet co nejblíže k pozicím syrských vojáků, aby je donutila zahájit střelbu. Bojovníci, včetně Abdula Atra, provedli tři takové pokusy, ale syrská armáda na ně nestřílela.

Abdul Atra také řekl, že se stal bojovníkem skupiny Magavir al-Saura poté, co se ocitl v uprchlickém táboře Er-Rukban. Naverbovali ho, přesvědčili, že pokud se vrátí na území kontrolované syrskými úřady, bude zabit.

„Na území Al-Tanf absolutně vymývají mozky. Mnozí, většina chce odtud utéct. Ale je jim metodicky vštěpován strach, jsou přesvědčováni, že je zabijí syrské ozbrojené síly, Rusové a Íránci. Ukázali nám video, že vládní jednotky zničily mešity v Palmýře, že zničily všechny plantáže a palmové háje,“ řekl Abdul Atra.

Uvedl, že velení skupiny, vysílající bojovníky na provokace, přijímá opatření, aby nemohli utéct, například do pick-upů, v nichž se skupina pohybuje, nalévá palivo jen na 10-15 kilometrů.

Když Abdul Atra dobrovolně padl do zajetí, předal důkazy tajným službám o činnosti Magavir al-Saura a poté byl propuštěn.

Minulý týden v oblasti Tadmor skupina militantů Magavir al-Saura jela na motocyklech na minové pole, pět z nich bylo zabito, tři byli zadrženi. Zadržení se přiznali, že byli připravováni za účasti amerických vojenských instruktorů a úkolem skupiny bylo shromažďovat informace o syrských, ruských a íránských vojenských objektech.

Zdroj: 1

loading...